Steve Lukather (Toto): Po wypadku nie mogę nawet unieść iPhone’a

Maciej Koprowicz
19.01.2018 15:06
Steve Lukather (Toto): Po wypadku nie mogę nawet unieść iPhone’a Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Gitarowy wirtuoz wciąż odczuwa skutki groźnego wypadku sprzed dwóch lat. Nadal doskonale gra na gitarze, ale codzienne czynności sprawiają mu dużo problemów.

Steve Lukather to jeden z najwybitniejszych żyjących gitarzystów rockowych. Odniósł ogromny sukces jako członek grupy Toto, z którą nagrał takie hity, jak „Hold The Line”, „Rosanna” czy kultowa w internecie „Africa”, ale od lat jest też wysoko cenionym muzykiem sesyjnym. Współpracował między innymi z Michaelem Jacksonem, Olivią Newton John i Earth, Wind And Fire.

A jednak niewiele brakowało, by wspaniała kariera Steve’a została gwałtownie przerwana. W wywiadzie dla podcastu No Guitar Is Safe muzyk opowiedział o poważnym urazie lewej ręki, którego doznał w wyniku wypadku samochodowego.

To był wypadek zespołowego busa. Jechaliśmy do małego miasta w Europie i jakiś samochód uderzył w przód naszego piętrowego busa dokładnie wtedy, gdy schodziłem na dół schodami. I poleciałem!

Na szczęście kontuzja nie okazała się groźna na tyle, by zakończyć muzyczną karierę gitarzysty, ale na każdym kroku daje mu się we znaki.

To uraz na całe życie. Zdarłem wszystkie mięśnie z ramienia od góry do dołu. Tylko dlatego, że nie uszkodziłem przedramienia i mięśni piersiowych nadal mogę grać na gitarze.

Nie mogę unieść kubka kawy lewą dłonią, nie mam siły. W ogóle. Trudno mi jest unieść iPhone’a na wysokość piersi.

Lukather uważa, że po wypadku styl jego gry na gitarze się z konieczności nieco zmienił.

Zmusiło mnie to do zmiany sposobu gry na gitarze. Teraz próbuję grać dziwniejsze nuty i nieco inaczej frazować. Mówić trochę więcej i grać trochę mniej, podejmować inne decyzje.

Na szczęście Steve i jego Toto wciąż są w znakomitej formie, a przekonać się o tym będziemy mogli już 28 lutego 2018 na koncercie w Krakowie w Tauron Arenie. Z kolei 9 lutego 2018 ukaże się składanka największych przebojów Toto z okazji 40-lecia zespołu, „40 Trips Around The Sun”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.