Studenci Akademii Teatralnej wystawią spektakl z piosenkami Czesława Niemiena

Aleksandra Degórska
08.11.2017 11:47
Studenci Akademii Teatralnej wystawią spektakl z piosenkami Czesława Niemiena Fot. Andrzej Pisarski / FOTONOVA / East News

Jednego serca. Piosenki Czesława Niemena - tak nazywa się spektakl, podczas którego warszawscy studenci będą wykonywać repertuar słynnego muzyka.

Wkrótce w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Studenci II roku Akademii Teatralnej Wydziału Aktorskiego kierunku aktorstwo teatru muzycznego zaprezentują spektakl, który zainteresuje niejednego fana twórczości Czesława Niemena.

Musical Jednego serca. Piosenki Czesława Niemena powstał podczas zajęć z Interpretacji piosenki i za jego reżyserię odpowiada Anna Sroka – Hryń, natomiast za aranżacje Dariusz Janus. Tak reżyserka opowiedziała o tym musicalu:

Pomysł, aby sięgnąć po repertuar wielkiego Czesława Niemena zrodził się z mojego głębokiego szacunku dla Jego twórczości. Okazało się, że studenci z entuzjazmem podeszli do tego trudnego zadania. Pracowaliśmy ciężko, ale z radością. Wspólnie opracowywaliśmy muzyczne koncepcje i razem szukaliśmy interpretacyjnych tropów. Z postawionych Im zadań wywiązali się wspaniale!

Podczas spektaklu widzowie usłyszą takie utwory, jak „Dziwny jest ten świat, „Jednego serca” czy „Wspomnienia”. Co więcej studenci wykonają również „Moja ojczyzna” i „Pielgrzym do słów” Cypriana Kamila Norwida. Musical zaplanowano na 15 i 16 listopada 2017 oraz 5 i 7 grudnia 2017.

Jeżeli jesteście zainteresowani musicalem, to więcej informacji znajdziecie dołączając do wydarzenia na Facebooku:

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.