Supergrupa z muzykami Godsmack, Pearl Jam i Fun

Maciej Koprowicz
29.08.2017 14:42
Supergrupa z muzykami Godsmack, Pearl Jam i Fun Fot. kadr z youtube

Członkowie pięciu znanych zespołów połączyli siły w formacji Secret Stash.

Kiedy znani muzycy odpoczywają od działalności swoich macierzystych grup, chętnie spotykają się z kolegami po fachu i zakładają nowe projekty. Czasem supergrupy przechodzą do historii rocka, jak było w przypadku choćby Cream, Bad Company czy Audioslave. Najczęściej jednak takie zespoły tworzone są spontanicznie i są po prostu dobrą okazją do pogrania nieco innej muzyki, niż na co dzień.

Właśnie dla czystej rozrywki artystów powstała formacja Secret Stash. To prawdziwy gwiazdozbiór, bowiem w jej skład weszli członkowie aż pięciu słynnych kapel. Udzielają się w niej wokalista Godsmack, Sully Erna, gitarzysta Pearl Jam, Mike McCready, wokalista Fun, Nate Ruess, basista Dave Matthews Band, Stefan Lessard i frontman Twisted Sister, Dee Snider.

Zespół to jedynie okazjonalny projekt i nie ma w planach nagrań. 26 sierpnia 2017 wystąpił w North Lake Tahoe w Kalifornii. Zespół skupił się na coverach znanych utworów – zabrzmiały m.in. „Do Ya” Electric Light Orchestra, „Train In Vain” The Clash i „Sledgehammer” Petera Gabriela. Dee Snider wykonał „We’re Not Gonna Take It” swojego zespołu Twisted Sister:

Sully Erna odpoczywa od Godsmack nie tylko w szeregach Secret Stash, ale również koncertując z solowym repertuarem. Artysta w ramach promocji swojego albumu „Hometown Life” z 2016 dotrze także do Polski. Sully wystąpi 23 września 2017 we Wrocławiu w klubie A2 i 24 września 2017 w Łodzi w klubie Wytwórnia.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.