Syn Bruce'a Dickinsona dołączył do Five Finger Death Punch

Jakub Gańko
07.12.2016 12:28
Syn Bruce'a Dickinsona dołączył do Five Finger Death Punch Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa kontynuuje trasę koncertową bez Ivana Moody'ego. Tym razem na jego miejsce dołączył Austin Dickinson. Zobaczcie jak się sprawdził w tej roli.

Dotychczasowy wokalista Five Finger Death Punch, Ivan Moody, narobił sporo zamieszania na ostatnich koncertach zespołu, nie popisując się najlepszą formą i kłamiąc na temat śmierci własnej matki. Później tłumaczył się problemami nerwowymi i zdecydował się nie kontynuować dalszych występów z kolegami.

W dokończeniu tournée resztę muzyków zgodził się wspomóc Phil Labonte z All That Remains. Pierwszy z ośmiu koncertów bez Moody'ego odbył się 1 grudnia 2016 roku w Filadelfii. Okazało się jednak, że kapeli nie brakuje pomysłów na niespodzianki, którym będzie starała się wynagrodzić fanom brak oryginalnego wokalisty.

W trakcie występu w Huntington 3 grudnia 2016 roku do gitarzysty Jasona Hooka dołączył na scenie nie byle kto, bo sam syn Bruce'a Dickinsona, Austin Dickinson. Muzycy wykonali razem utwory „Wrong Side Of Heaven” z płyty „The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 1” i „Remember Everything” z „American Capitalist”.

Zobaczcie fanowskie nagranie z tego występu:

Austin Dickinson występuje na co dzień we własnym zespole As Lions. Zespół mówi, że jego misją jest tworzenie jak najcięższego hard rocka na wręcz filmową skalę. Jego debiutancka EP-ka „Aftermath”, zawierająca cztery autorskie kompozycje, trafiła na rynek w październiku 2016 roku.

Poniżej możecie posłuchać pochodzącego z niej kawałka tytułowego:

Tymczasem Five Finger Death Punch zostały jeszcze trzy koncerty do końca amerykańskiej trasy koncertowej. Czy na zapowiedziane już na 2017 rok pierwsze występy festiwalowe zespół powróci już w pełnym składzie? Tego na razie nie wiemy, podobnie nie znamy jego planów na następcę „Got Your Six” z 2015 roku, z którego poznaliśmy już pierwsze dźwięki.

Jak oceniacie możliwości wokalne młodego Dickinsona?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.