Therapy? opublikował nowy utwór inspirowany śmiercią znanego rapera

Maciej Koprowicz
25.05.2018 14:37
Therapy? opublikował nowy utwór inspirowany śmiercią znanego rapera Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Utwór „Callow”, opowiadający o walce z demonami depresji zapowiada 15. album studyjny zespołu z Irlandii Północnej, zatytułowany „Cleave”.

Therapy? to jedna z najsłynniejszych północnoirlandzkich grup rockowych. Metalowo-punkowy zespół, który w latach 90. zdobył wielką popularność takimi albumami, jak „Troublegum”, „Infernal Love” i „Semi-Detached” przypomina o sobie premierową muzyką.

W 2018 ma ukazać się 15. już i pierwszy od trzech lat album studyjny Therapy? Następca „Disquiet” z 2015 nosić będzie tytuł „Cleave”. Krążek zapowiada wydany 25 maja 2018 singiel zatytułowany „Callow”.

Piosenka zainspirowana została śmiercią popularnego rapera Lil Peepa. Muzyk zmarł 15 listopada 2017 w wieku 21 lat w wyniku przedawkowania środka przeciwbólowego, fentanylu zmieszanego z przeciwlękowym xanaxem. Punktem wyjścia do napisania tekstu „Callow” był cytat z popularnego aktora Stephena Fry’a („Hobbit”).

Wokalista i gitarzysta Therapy?, Andy Cairns wyjaśniał genezę tekstu:

Po śmierci Lil Peepa i zainteresowaniu mediów uzależnieniem od xanaxu, zespół przypomniał sobie stary cytat z Stephena Fry’a, odnoszącego się czasów, w których walczył z demonami depresji. Nie cierpiał antydepresantów i ich otępiającego efektu. Mówił: „Jeśli zabierzesz moje demony, zabierzesz także moje anioły”.Czy ta nowa epoka niepokoju wymaga pogrążenia się w otchłani na własne życzenie? Czy dotarliśmy do punktu, w którym musimy uciekać od stałego, wojującego i dzielącego nas hałasu dookoła?

Posłuchajcie utworu „Callow”:

Uzależnienie od leków – problem współczesnych muzyków

Nie tylko Therapy? dostrzega problem, jakim w środowisku muzyków jest uzależnienie od alkoholu, narkotyków i leków, które ma być sposobem walki z depresją i lękami. Znany DJ Pete Tong postuluje stworzenie grupy wsparcia dla twórców muzyki elektronicznej, którzy nie mogą poradzić sobie z depresją. Wielu spośród zmarłych w ostatnich miesiącach słynnych muzyków rockowych szukało pomocy w uzależniających substancjach, wśród nich Prince, Tom Petty i Dolores O’Riordan. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.