Tim Owens zaśpiewał utwory Iron Maiden i Black Sabbath

Jakub Gańko
04.12.2015 11:50
Tim Owens zaśpiewał utwory Iron Maiden i Black Sabbath Fot. Alexandre Cardoso, CC BY 2.0

Tim „Ripper” Owens dołączył na scenie do grupy Heavy As Texas, by wykonać covery klasyków rocka i metalu.

Niegdysiejszy wokalista Judas Priest (występował w zastępstwie Roba Halforda w latach 1996-2003) pojawił się na scenie w trakcie imprezy Thanksgiving Metal Massacre w Teksasie. Koncert zorganizował gitarzysta Marzi Montazeri znany z projektu Philip H. Anselmo & the Illegals.

Heavy As Texas - z Owensem i Montazerim w składzie - wykonał na żywo utwory z repertuaru Iron Maiden i Black Sabbath, a także Van Halen i Pantery. Muzycy zachowali szacunek do oryginałów i widać, że sami chętnie wrócili do ulubionych kompozycji swoich bohaterów.

Zobaczcie fragmenty koncertu z charakterystycznym wokalem Tima Owensa:

Marzi Montazeri już wcześniej przyznawał się do uwielbienia dla klasyki rocka. Pink Floyd, Black Sabbath i Led Zeppelin to zespoły, na których się wychował i starał się oddać ich wpływ na niego w swoim najnowszym projekcie. Nie zapomina jednak o innych inspiracjach - bluesem, psychodelią czy nawet... Tangerine Dream.

Sięgamy ekstremalnych wyżyn, ale ten zespół polega nie tylko na ekstremalnej muzyce. Zwykłem nazywać nasz styl teksańskim heavy bluesem.

Z podobnych zamiłowań znany jest Tim „Ripper” Owens, który regularnie pojawia się na składankach oddających hołd klasykom rocka i metalu. Pojawił się m.in. na „The Doom In Us All - A Tribute To Black Sabbath”, gdzie wykonał utwór „Children Of The Grave”. Do dorobku Black Sabbath wrócił też razem z Michaelem Schenkerem, z którym nagrał własną wersję „War Pigs”.

Montazeri skupił się na Heavy As Texas po tym, jak rozstał się z The Illegals. Jak sam przyznał, o tym, że nie jest już członkiem grupy, dowiedział się z internetu. Mimo to nie chce wywoływać żadnych kłótni i życzył kolegom wszystkiego najlepszego, a Philowi Anselmo podziękował za szansę, jaką od niego otrzymał.

Jak Wam się podobają covery Tima Owensa i Heavy As Texas?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.