Tom Araya wyda solową płytę?

Robert Skowronski
07.09.2015 12:10
Tom Araya wyda solową płytę? Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

Slayer przechodził w ostatnich latach trudne momenty - odejście Dave'a Lombardo, śmierć Jeffa Hannemana. Grupie udało się przezwyciężyć kryzys i nagrać nową płytę. Okazuje się, że Tom Araya może znajdzie jeszcze czas na solowy album.

Już 11 września 2015 roku do sprzedaży trafi 11. studyjny album grupy, „Repentless”. Premierze towarzyszy promocja krążka - powstaje m.in. teledysk do utworu tytułowego, w którym wystąpi Danny Trejo. Wraz z końcem września 2015 roku Slayer ruszy zaś w trasę koncertową, która potrwa aż do grudnia.

Ciężko powiedzieć kiedy Tom Araya przy tak napiętym harmonogramie znajdzie czas na nagranie solowej płyty, a chęć muzyka na zrobienie tego dojrzewa w nim już od jakiegoś czasu:

Nie jestem zbyt dobrym twórcą muzyki, ale jestem za to współautorem tekstów, staram się, aby moja twórczość była coraz lepsza pod względem lirycznym. Mam rzeczy, nad którymi pracuję, ale nie są one tym, czego słuchacze mogliby się po mnie spodziewać. Jestem znany ze Slayera, więc jeśli robiłbym solowy album, to chciałbym, żeby ludzie mieli otwarty umysł na niego i żeby nie oczekiwali czegoś zwykłego.

Tom Araya jest gorąco zachęcany przez swoją żonę do dania szansy karierze solowej. Przyznał jednocześnie, że napisał kilka naprawdę świetnych tekstów, i że ma w zanadrzu kilka innych interesujących pomysłów.

Muzyk wyznał też, że był czas kiedy myślał o zakończeniu działalności Slayera. Miało to miejsce w momencie, kiedy z oryginalnego składu pozostał tylko on i Kerry King. Panowie ustalili między sobą, że chcą dokończyć nagrywanie nowej płyty i następnie ruszyć w trasę koncertową. Dopiero po tym czasie porozmawiają o tym, czy ich działalność ma jeszcze sens:

Gramy koncerty do końca 2015 roku, potem znowu wyruszymy w trasę, która potrwa zapewne jakieś dwa lata. Zobaczymy dokąd nas to zaprowadzi. Zdałem sobie sprawę, że mamy obecnie tak wiele, tylko dlatego, że ludzie oczekiwali od nas nowej płyty.

W udzielonym wywiadzie Tom Araya wyjaśniał również znaczenie tytułu nowej płyty i mówił o współpracy z Garym Holtem. Podzielił się także informacją o tym, że jego dzieci są oddanymi fanami Slayera. Zobaczcie sami:

Chcielibyście, żeby Tom Araya wydał solowy album?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.