Tom Morello o nowej muzyce Rage Against The Machine

Maciej Koprowicz
11.07.2017 10:19
Tom Morello o nowej muzyce Rage Against The Machine Fot. Wojtek Rojek

Lider Prophets Of Rage odpowiadając fanom na Twitterze nie mógł uniknąć dociekliwych pytań o przyszłość jego dawnej grupy. Sprawdźcie, co napisał o nowym materiale Rage Against The Machine.

Znani muzycy posiadający konto na Twitterze chętnie bawią się ze swoimi obserwującymi w Q&A, czyli błyskawicznie odpowiadają na ich pytania w postach. Do zabawy włączył się też Tom Morello, lider i gitarzysta grupy Prophets Of Rage, złożonej z trzech muzyków legendy rap metalu Rage Against The Machine i słynnych raperów z Cypress Hill i Public Enemy.

Fani zadawali muzykowi pytania związane z rockiem. Tom mógł wykazać się znajomością twórczości innych artystów. Dowiedzieliśmy się na przykład, co sądzi o riffach Metalliki i jakie płyty koncertowe często goszczą w jego odtwarzaczu.

Ulubiona piosenka Pearl Jam: „Animal”.Ulubiona piosenka Tool: Cały album „Undertow”.Ulubiony riff Jamesa Hetfielda: „Oooch. Jest ich MNÓSTWO”.Ulubiony album lat 90.: „The Ghost Of Tom Joad” Bruce’a Springsteena,Ulubione albumy live: „Alive” Kiss, pierwszy album Jane’s Addiction, „Strangers In The Night” UFO.

Oczywiście nie mogło zabraknąć też pytań związanych z Rage Against The Machine. Na szczęście Tom nie odcina się od przeszłości i chętnie wypowiada się na temat dokonań dawnego zespołu. Komplementował jego wokalistę, Zacka de la Rochę i wspominał najwspanialszy moment kariery grupy, koncert w Londynie w 2010 roku, którego zapis ukazał się na DVD „Live At Finsbury Park”.

Najlepszy tekst Zacka de la Rochy: Wszystkie. Jest bezbłędny.
Największy moment Rage Against The Machine: Finsbury Park.

Prowokacyjnie zabrzmieć mogło pytanie Goonera Lopeza, który chciał dowiedzieć się o szanse na nowy materiał napisany przez RATM. Morello dowcipnie odpowiedział:

Jeśli czekasz na to, chciałbym móc pomyśleć o innym zespole, który może być do usług. Mam to na końcu języka…

Tomowi chodziło oczywiście o Prophets Of Rage, zespół założony w 2016 przez trzech członków Rage Against The Machine – Morello, perkusistę Brada Wilka i basistę Tima Commerfolda. Jego wokalistami są raperzy B-Real (znany z Cypress Hill) i Chuck D (lider Public Enemy). Formacja jest swego rodzaju kontynuacją RATM bez Zacka de la Rochy, na co wskazuje jej nazwa. Legendarny rapmetalowy kwartet reaktywował się w 2007 w oryginalnym składzie, ale przetrwał tylko cztery lata i nie nagrał w tym czasie żadnego nowego materiału studyjnego.

Natomiast kariera Prophets Of Rage nabiera rozpędu. Grupa była gwiazdą Open'er Festival w Gdyni, gdzie wystąpiła 30 czerwca 2017. W tym samym miesiącu zaprezentowała teledysk do swojego nowego utworu, „Unfuck The World”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.