Toto odwzajemnił się Weezerowi i zagrał cover jego przeboju

Maciej Koprowicz
01.08.2018 11:58
Toto odwzajemnił się Weezerowi i zagrał cover jego przeboju Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

A jednak! Twórcy kultowej „Afriki” podjęli internetowe wyzwanie i na koncercie wykonali „Hash Pipe” Weezera.

Toto i Weezer należą do najbardziej „memicznych” zespołów świata. Ci pierwsi w ostatnich latach stali się niekwestionowanymi idolami netosfery za sprawą mody na ich stary przebój „Africa”. Piosenka z 1982 roku doczekała się niezliczonych zabawnych przeróbek i memów z nią związanych.

Wśród żartów na temat „Afriki” wyróżniał się profil na Twitterze, „weezer cover africa by toto”. Stojącą za nim ideą był, jak łatwo się domyślić, apel o nagranie przez zespół Riversa Cuomo własnej wersji słynnego utworu Toto.

Początkowo Weezer strollował fanów i nagrał kawałek Toto, ale nie ten, na który wszyscy czekali – przewrotnie zdecydował się na „Rosannę”. W końcu jednak się ugiął i wykonał także „Afrikę”.

Toto gra utwór Weezera

Internauci zastanawiali się, czy Toto odwzajemni się Weezerowi i też weźmie na warsztat któryś z jego utworów. Tak się rzeczywiście stało – Steve Lukather i spółka na koncercie w kanadyjskim Vancouver 30 lipca 2018 wykonali „Hash Pipe”, utwór z albumu „Weezer (The Green Album)” z 2001. Posłuchajcie:

„Africa” Toto - covery

Kultowa „Africa” Toto doczekała się już naprawdę wielu zaskakujących internetowych coverów. Wykonywano ją między innymi na kurczakach i dziecięcych klawiszach, grały ją nawet samochody i stacje dyskietek. Zespół Toto jest zdumiony fenomenem piosenki, o czym mówił w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl klawiszowiec formacji, Steve Porcaro.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.