U2 zagrał „Glorię” pierwszy raz od 10 lat

Magda Słomka
30.06.2015 10:18
U2 zagrał „Glorię” pierwszy raz od 10 lat Fot. kadr z wideo

Tęskniliście za tym kawałkiem? Tęskniliście za U2? Posłuchajcie, jak brzmi odkurzony numer irlandzkiej kapeli!

Muzycy wystąpili 28 czerwca 2015 roku w hali sportowej United Center w Chicago. Drugą piosenką zagraną tego wieczoru była „Gloria” pochodząca z 2. studyjnego albumu kapeli „October”, który został wydany w 1981 roku. Bono krzyknął do publiczności:

Jesteśmy zespołem z północnej części Dublina, nazywanym U2. Gramy ten kawałek pierwszy raz od 20 lat!

Tak naprawdę to „Gloria” gościła na scenie kilka razy w trakcie trasy „Vertigo Tour” w 2005 roku, ale kto by się czepiał szczegółów... Posłuchajcie utworu z refrenem śpiewanym w języku łacińskim!

Rok 2014 był dla zespołu pechowym okresem. O kapeli lekko przycichło po kontrowersyjnym sposobie dystrybucji albumu „Songs Of Innocence”.

Przypomnijmy, że 9 września 2014 roku każdy użytkownik iTunesa znalazł w swojej bibliotece najnowszą płytę U2. Żaden z nich nie zapłacił za nią ani centa. Zarówno przeciwnicy jak i fani grupy oburzyli się, że zespół nie pozostawia im wyboru. Mocnych słów nie szczędzili zespołowi inni muzycy, w tym Sinead O’Connor i Taylor Hawkins z Foo Fighters.

W listopadzie 2014 roku Bono uległ groźnemu wypadkowi na rowerze. Muzyk poddał się rehabilitacji, jednak cały zespół był zmuszony odwołać zaplanowany występ w programie Jimmy'ego Fallona. Pod znakiem zapytania została też trasa koncertowa, która miała się rozpocząć 14 maja 2015 roku w Vancouver.

Jak widać, wokalista ma się całkiem dobrze na scenie, jednak z powodu urazu nie jest w stanie grać na gitarze i nie wiadomo czy to się kiedykolwiek zmieni. Pozwala sobie za to na inne przyjemności...

Brakowało Wam nowych wieści od U2?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.