U2 zaprezentował teledysk do „Love Is Bigger Than Anything In Its Way” z irlandzkimi osobami LGBTQ

Maciej Koprowicz
30.04.2018 13:13
U2 zaprezentował teledysk do „Love Is Bigger Than Anything In Its Way” z irlandzkimi osobami LGBTQ Fot. kadr z wideo

Przekrój współczesnych młodzieżowych subkultur w Irlandii, nie tylko tych związanych z tożsamością seksualną możemy zobaczyć w nowym klipie U2.

Zespół U2 promuje swój 14. album studyjny w karierze, „Songs Of Experience”, który ukazał się 1 grudnia 2017. Album pilotowały utwory „You’re The Best Thing About Me” i „The Blackout”. Kolejną piosenką z albumu, która doczekała się towarzyszącego teledysku jest „Love Is Bigger Than Anything In Its Way”.

Bono, The Edge, Adam i Larry to już panowie w średnim wieku, ale wciąż pamiętają o młodych słuchaczach i starają się być blisko ich problemów. Dlatego ich najnowszy klip przedstawia młodych Irlandczyków, należących do różnych subkultur młodzieżowych. Wśród nich jest również wielu przedstawicieli społeczności LGBTQ, czyli gejów, lesbijek, osób transseksualnych i queer.

David Mushegain, reżyser teledysku, wyjaśnił jego ideę na stronie U2.com.

Społeczność LGBTQ składa się oczywiście z ludzi, którzy sami są LGBTQ, ale w jej skład wchodzą także przyjaciele i rodzina tych osób, więc tak naprawdę jest otwarta dla każdego.W teledysku chodzi o młodość i wyrażanie siebie. Chodzi o to, że wszyscy mamy przyjaciół i krewnych, którzy ubierają się, wyglądają lub stylizują się inaczej niż my, ale, tak jak mówi piosenka, miłość jest większa niż cokolwiek, co spotyka na drodze. Zawsze kochałem społeczność LGBTQ, chodzę na parady równości na całym świecie – nie mogę sobie wyobrazić lepszej imprezy – a za teledyskiem stoi idea celebracji. Celebracji miłości, indywidualności, każdego z nas.

Zobaczcie nowy teledysk U2:

Aplikacja U2 Experience

U2 promuje swój nowy krążek także na mniej standardowe sposoby, niż teledyski. Opracowano specjalną aplikację na telefon, U2 Experience, która w zamierzeniu twórców pozwala wzbogacić doświadczenie koncertowe, ale także poczuć jego smak w domowym zaciszu.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.