Vicky Cornell znowu podała do sądu Soundgarden. O co poszło tym razem?

18.02.2021 14:00
Chris i Vicky Cornell Fot. Lumeimages.com/Avalon.red/REPORTER

Vicky Cornell pozwała Soundgarden. Tym razem poszło o prawa do muzyki zespołu.

Here we go again! Wdowa po Chrisie Cornellu ponownie podała do sądu zespół. Tym razem chodzi o kwotę, którą Soundgarden zaproponował jej za udziały Cornella. Vicky uważa, że 300 tysięcy to zdecydowanie za mało, bo tyczy się to tylko muzyki pomijając przychody z merchu czy przyszłych tras koncertowych.

Polecamy

Vicky Cornell znowu podała do sądu Soundgarden. O co poszło tym razem?

Jak podaje Variety, które powołało się na dokumenty złożone w sądzie w Seattle 16 lutego 2021, kwota proponowana przez Soundgarden jest niższa niż tantiem za 2018 rok. Co więcej wdowa twierdzi, że kapela nie dopuszcza jej do sprawozdania finansowego zespołu.

W dokumentach wyczytano, że Soundgarden zaproponował tak niską kwotę Vicky Cornell po tym, jak otrzymał propozycję od inwestora, który chce wykupić muzykę zespołu za 16 milionów dolarów. Vicky dwa razy starała się porozumieć z Soundgarden, ale bez skutku, dlatego wniosła sprawę do sądu.

Polecamy

Jeszcze w ubiegłym roku Soundgarden zarzucił Vicky Cornell przywłaszczanie pieniędzy z charytatywnego koncertu "I Am The Highway: A Tribute To Chris Cornell". Natomiast w 2019 roku wdowa podała do sądu zespół, by otrzymać prawa do niewydanych utworów męża. Chciała również otrzymać pieniądze za zaległy tantiem.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.