W Anglii odbył się pierwszy wielkoformatowy koncert z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa

14.08.2020 17:42
W Anglii odbył się pierwszy wielkoformatowy koncert z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa Fot. . Owen Humphreys/Press Association/East News (zdjęcie poglądowe)

W czwartek ponad 2,5 tys. fanów muzyki zebrało się na koncercie plenerowym. Jak udało się zachować odpowiednie procedury bezpieczeństwa?

Jak podaje magazyn The Huffington Post, w czwartek 13 sierpnia na The Virgin Money Unity Arena w Gosforth Park w miasteczku Newcaslte w Anglii odbył się pierwszy koncert w nowym reżimie sanitarnym. Zgromadziło się na nim aż 2,5 tys. fanów muzyki.

Przeczytaj także

Jak zachowano procedury bezpieczeństwa?

Koncert Sama Federa zgromadził tyle osób, zebranych na ponad 500 metalowych platformach, rozstawionych z zachowaniem odpowiedniego dystansu na terenie obiektu. Na każdej platformie mogło przebywać do 5 osób, które musiały przyjechać na teren tym samym samochodem.

Uczestnicy koncetu nie mogli przemieszczać się swobodnie podczas trwania imprezy. Mogli jedynie udać się do toalety, które był strategicznie rozstawione na krańcach każdego z rzędów. Uczestnicy mogli jeść i pić podczas trwania koncertu, ale wszystkie posiłki musieli zamawiać przez specjalną aplikację mobilną.

Przeczytaj także

Kolejne koncerty już w planach

Firma organizująca wydarzenia – SSD Concerts – już zapowiedziała kolejne koncerty. We wrześniu na płycie boiska mają pojawić się także: Two Door Cinema Club, Patricka Toppinga oraz wielu innych artystów.

Nic dziwnego – wydarzenie okazało się dużym sukcesem, a zdjęcia z nowej edycji wielkoformatowego koncertu obiegły Internet z prędkością światła i wszyscy komentujący zachwycają się rozwiązaniem zastosowanym przez Anglików. Czy to oznacza, że już wkrótce powróci era koncertów „pod chmurką”? Szczerze na to liczymy!

Zdjęcia z koncertu

Czytaj także: Podsłuchane w Antyradiu.pl: Najlepsze płyty lipca 2020.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.