Wacken Open Air ogłosił pierwszych wykonawców. Zobacz zapowiedź rodem z horroru [WIDEO]

02.08.2020 13:27
Wacken Open Air 2021|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio

Wacken Open Air ogłosił pierwszych wykonawców. Zobacz zapowiedź rodem z horroru [WIDEO]

Wacken World Wide dobiegł końca. Ze względu na pandemię tegoroczny trzydziesty pierwszy festiwal Wacken Open Air wyjątkowo odbywał się za pośrednictwem internetu. Dla wiernych fanów festiwalu to nie była to przeszkoda. Cała "rodzina Wacken" zjednoczyła się w sieci i wspólnie bawiła się na kolejnym święcie metalu.  

Wacken Open Air 2021: Znamy pierwszych wykonawców

Organizatorzy zadbali, by wszyscy miłośnicy imprezy mogli posłuchać muzyki na żywo. A podczas transmisji mogliśmy zobaczyć między innymi: Body Count feat. Ice-T, Rage, Doro, Anthrax, Motor Sister, Blind Guardian, Sabaton czy Motörhead.

Przeczytaj także

Aby tradycji stało się zadość, ostatniego dnia zostały ogłoszone pierwsze zespołu, które wystąpią w 2021 roku. Jak co roku w sobotę pierwszego weekendu sierpnia ogłaszane są pierwsze zespoły na kolejny rok - i nawet gdy Wacken Open Air 2020 musiało zostać odwołane, nie zerwano z tą tradycją.

Edycja 2021 upłynie pod znakiem znanych horrorów. Pierwszym z zapowiedzianych koncertów będzie jubileuszowy występ Judas Priest "50 Heavy Metal Years". Na festiwalu wystąpi także punkowa załoga Dropkick Murphys i metalcorowe As I Lay Dying.
Ponadto w programie udział wezmą pionierzy black metalu Venom i królowa metalowych wokalistek - Tarja. Jak można zauważyć, wszystkie pięć zespołów było już zaplanowanych na Wacken Open Air 2020.
Ale oczywiście nie zabraknie innych niespodzianek. Hämatom zagra swój jedyny koncert w 2021 roku, a Lordi pokaże specjalny set. Okultystyczne i mroczne zaprezentują Moonspell i Death SS, a Rose Tattoo ponownie zagra bluesowy hard rock.

Wszystkie bilety na przyszłoroczną edycję Wacken Open Air po raz kolejny zostały niemal od razu wyprzedane.

Zobacz również: Wacken Open Air 2019: Anthrax zagrał koncert w Niemczech [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.