„Whenever, Wherever” Shakiry w metalowym stylu

Maciej Koprowicz
03.07.2017 14:38
„Whenever, Wherever” Shakiry w metalowym stylu Fot. . kadr z wideo

Pamiętacie przebój gorącej Kolumbijki, „Whenever, Wherever”? Oryginał poruszał biodra, ta wersja bardziej niż do kręcenia pupą nadaje się do headbangingu.

„Whenever, Wherever” to utwór, który przyniósł w 2001 roku międzynarodową sławę pochodzącej z Kolumbii wokalistce Shakirze. Pochodzi z jej trzeciego albumu, „Laundry Service”. Utrzymany w gorących, latynoskich rytmach kawałek stał się wielkim przebojem w Stanach Zjednoczonych i pierwszym z serii tanecznych hitów piosenkarki, takich jak „La Tortura”, „Hips Don’t Lie”, „Rabiosa” i „Waka Waka (This) Time For Africa”.

Norweski producent muzyczny Leo Moracchioli zasłynął na YouTube zaskakującymi metalowymi coverami słynnych popowych przebojów. Tym razem nie miał litości dla fanów Shakiry. Jak wypadło spotkanie skandynawskiego metalu z południowoamerykańskim popem? Sprawdźcie sami.

W wersji Leo niewiele zostało z latino. Producent zaproponował zwrotki w żartobliwym rytmie ska, a refren to już najczystszy metal, z ciężkimi gitarami i stosownym do gatunku ryknięciem. Warto zauważyć, że Norweg wszystkie partie utworu wykonuje samodzielnie, co widać na klipie. Jak zawsze wykazuje się też sporym poczuciem humoru – wystarczy spojrzeć tylko na jego ekspresyjną mimikę, parodiującą metalowych wokalistów.

Interpretacja hitu Shakiry to nie pierwszy zabawny cover Leo Moracchiolego. Sprawdźcie też szatańską wersję przeboju Bee Gees, metalową „Mamma Mia!” Abby czy „Feel Good Inc.” Gorillaz w wykonaniu… królika!

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.