Wiosna 2014 oczami zespołu Gojira

Magda Słomka
05.12.2014 12:18
Wiosna 2014 oczami zespołu Gojira Fot. kadr z wideo

Zespół Gojira postanowił udokumentować wspólną trasę koncertową z Mastodonem. Jeśli przegapiliście twitterowe zatrzęsienie zdjęć i filmików, macie szansę obejrzeć jak to było w Ameryce Północnej w całości!

Rok 2014 będzie kojarzyć się fanom ciężkich brzmień z kolaboracją Gojira/Mastodon. Zespoły odbyły wspólnie dwie trasy koncertowe.

Mogliśmy sobie tylko wyobrażać co tam się działo. Ale już nie musimy! Muzycy opublikowali 20-minutowy film,w którym mamy możliwość podejrzenia zza kulis jak wyglądało szalone wiosenne tournée po Ameryce Północnej. Spójrzcie na to oczami muzyków! Ujęcia ze sceny spod sceny, zza sceny i z ciekawych miejsc w miastach, w których akurat znajdowali się artyści. To wszystko znajdziecie w filmiku poniżej!

Co słychać u zespołu Gojira?

W lipcu 2014 roku lider grupy, Joseph Duplantier, opowiedział o postępach w pisaniu nowego materiału na następcę albumu „L'Enfant Sauvage” wydanego w 2012 roku.

Nagrywamy dema, jammujemy, pracujemy naprawdę ciężko… super ciężko nad piosenkami. Chcielibyśmy wydać nasz najlepszy krążek. Robimy wszystko trochę inaczej niż zwykle. (…) Mamy co najmniej 20 utworów, takich głównych pomysłów, zarysów każdego z nich. Ale ciągle jeszcze musimy nad tym popracować, by wszystko ze sobą współgrało. To dla nas wyzwanie, ponieważ nasze brzmienie także uległo zmianom. Mamy taki „Panterowy” styl jeśli chodzi o riffy, co jest dla nas nowością.

Czekamy zatem na dalsze wieści…

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.