World of Tanks nawiązał współpracę z zespołem Sabaton

Robert Skowronski
13.06.2017 12:29
World of Tanks nawiązał współpracę z zespołem Sabaton Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

To naturalne połączenie. Gra o rozwałce czołgów i zespół, który nawiązuje w swoich tekstach do konfliktów zbrojnych.

Wargaming, firma odpowiedzialna za słynną grę sieciową poświęconą bitwom czołgów, ogłosiła rozpoczęcie długofalowej współpracy z zespołem Sabaton. Doszło do tego w O2 Arena w Londynie podczas 15. edycji wręczenia prestiżowych nagród Metal Hammer Golden Gods. Zespół Sabaton wręczył tam nagrodę dla najbardziej przełomowej kapeli roku - sami otrzymali ten tytuł w 2011 roku

Dla Wargaming połączenie historii z muzyką to istotna kwestia w odbiorze gry jako kompletnej całości. Członkowie Sabaton są zapalonymi graczami w World of Tanks - elektronicznej rozrywce oddają się w wolnych chwilach między koncertami. Również wśród miłośników gry jest wielu fanów szwedzkiej grupy.

Połączenie sił skomentował Max Chuvalov, marketing manager gry:

To fantastyczne obserwować jak członkowie Sabaton biorą aktywny udział w World of Tanks. Wiemy, że zainteresowania naszych graczy wychodzą daleko poza samą rozgrywkę. Tą współpracą chcemy uczcić muzyczny talent wywodzący się z naszej społeczności, oraz fakt, że muzyka jest bardzo ważną częścią gry.

Również Joakim Brodén skomentował to, że Sabaton stał się twarzą World of Tanks:

Historia to dla nas największe źródło inspiracji. Lubimy opowiadać historie, które wpłynęły na losy ludzkości. Wszyscy jesteśmy graczami World of Tanks i cieszy nas, że firma wychodzi poza ramę samej gry na wiele różnych sposobów. Cieszymy się, że możemy być tego częścią.

Ostatnim albumem szwedzkiej kapeli pozozstaje „The Last Stand”, który trafił na sklepowe półki 19 sierpnia 2016 roku. Krążek promowały single „The Lost Battalion” oraz „Blood of Bannockburn”. Pär Sundström i Joakim Brodén w wywiadzie z Antyradio.pl zdradzili, że na najnowszej płycie starali się połączyć kawałki historii. Wyjaśnili też, dlaczego tak często wracają do naszego kraju.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.