Wyruszcie z Foo Fighters muzycznymi autostradami

Urszula Drabińska
13.10.2014 14:07
Wyruszcie z Foo Fighters muzycznymi autostradami Fot. Prawie całe Foo Fighters – brakuje tylko Pata Smeara, christopher simon, CC BY 2.0

Tuż przed premierą serialu „Sonic Highways” wszystkich 5 muzyków zespołu opowiedziało o muzycznej podróży, w czasie której powstał ich najnowszy album. Jak ją wspominają?

Chicago, Waszyngton, Nashville, Austin, Los Angeles, Nowy Orlean, Seattle i Nowy Jork – do wszystkich tych amerykańskich miast w ostatnim roku zawitał zespół Foo Fighters. Dave Grohl zdradza, co zobaczymy w każdym z 8 odcinków serialu HBO „Sonic Higways”:

Przyjeżdżaliśmy do miasta, spędzaliśmy w nim tydzień i zaczynaliśmy nagrywać instrumenty. Ja w tym czasie rozmawiałem z różnymi muzykami stamtąd.

Dave Grohl pytał ich o uwarunkowania lokalne i o kulturalne wpływy. A potem przerabiał te wywiady na teksty piosenek. Trzeba przyznać – to dość oryginalny sposób pisania tekstów.

Co o podróży opowiadają pozostali członkowie Foo Fighters? Sprawdźcie zapowiedź „Sonic Highways”:

Pierwszy odcinek już 17 października 2014 roku. Wtedy sprawdzimy, czy Foo Fighters to naprawdę taka grupa muzykologów i Dave Grohl ma rację, mówiąc:

Chris wie dużo o country, Nate i ja – o undergroundzie. Pat i Taylor mają ogromną wiedzę o klasycznym roku.

Serial liczy 8 odcinków. Emitowane będą co tydzień, do 5 grudnia. Pod koniec każdego nich usłyszymy świeży utwór z najnowszego albumu Foo Fighters zainspirowany danym miastem. Płyta o tym samym tytule co serial, z 8 piosenkami nagranymi podczas podróży, ukaże się 10 listopada.

Tracklista Foo Fighters „Sonic Highways”:

  1. Something from Nothing
  2. The Feast and the Famine
  3. Congregation
  4. What Did I Do? / God As My Witness
  5. Outside
  6. In the Clear
  7. Subterranean
  8. I Am a River
Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.