Youtuber nagrał niesamowity cover hitu Green Day na pianinie

Joanna Chojnacka
12.02.2019 16:18
Cover Green Day|undefined Fot. kadr z wideo

Utwór "Basket Case" grupy Green Day obchodzi w 2019 roku swoje 25-lecie. Z tej okazji jeden z youtuberów wykonał wyjątkowy cover utworu.

Płyta "Dookie" grupy Green Day to bardzo ważna płyta w ich karierze. To za sprawą krążka wydanego w lutym 1994 roku, zespół stał się popularny na całym świecie. Płyta sprzedała się już w ponad 19 milionach egzemplarzy na całym świecie oraz została doceniona przez krytyków i umieszczona na liście 500 albumów wszech czasów według magazyny "Rolling Stone". Wydawnictwo zawiera utwory takie jak "Basket Case", "Welcome to Paradise" czy "She".

Przeczytaj także

Green Day - Basket Case na pianinie

W 2019 roku płyta obchodzi swoje 25. urodziny. Trudno w to uwierzyć, ale od sukcesu Green Day w postaci nagrania "Dookie" minęło już ćwierć wieku. Z tej okazji youtuber Davide Locatelli opublikował niesamowity cover numeru "Basket Case", który wykonał na pianinie. Utwór dzięki interpretacji muzyka otrzymał zupełnie inny, całkiem nowy charakter. 

Sprawdź tez: >>Chór gregoriański w coverze „Boulevard Of Broken Dreams” grupy Green Day<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.