Zabójstwo Cezarego Pazury w klipie Krzysztofa Zalewskiego. Zobacz teledysk do "Wilka"

20.05.2021 13:37
Krzysztof Zalewski Fot. VIPHOTO/East News

Posłuchajcie, jak brzmi najnowszy utwór Krzysztofa Zalewskiego zainspirowany powieścią kryminalną.

Krzysztof Zalewski podzielił się klipem do utworu "Wilk". Teledysk został wyreżyserowany przez Macieja Buchwalda, autora głośnego teledysku "Patoreakcja" Maty. Inspirację dla utworu stanowiła nowa powieść Wojciecha Chmielarza „Wilkołak”, w której adaptacji Krzysztof Zalewski zagrał główną rolę.

Polecamy

Zabójstwo Cezarego Pazury w klipie Krzysztofa Zalewskiego. Zobacz teledysk do "Wilka"

Wszystko zaczęło się właśnie od "Wilkołaka" – najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza. To ostatnia część trylogii, której narracja toczy się wokół postaci detektywa Dawida Wolskiego. Treść książki została przełożona na format serialu audio z udziałem Aleksandry Popławskiej, Cezarego Pazury i… Krzysztofa Zalewskiego, który wcielił się w główną rolę detektywa Dawida Wolskiego.

Pod wpływem prozy Chmielarza muzyk błyskawicznie stworzył utwór, będący przedłużeniem powieściowego świata „Wilkołaka”. Połączeniem dwóch światów – audiobookowego i muzycznego – jest produkcja wieńcząca projekt "Wilkołak", czyli teledysk do singla "Wilk" z udziałem głównej obsady serialu audio. Obok Krzysztofa Zalewskiego występują w nim Aleksandra Popławska i Cezary Pazura.

W klipie obserwujemy historię detektywa, który próbuje rozwikłać zagadkę porzuconego w lesie samochodu i śladów popełnionej zbrodni. Oczami głównego bohatera podążamy za możliwymi wersjami wydarzeń.

Polecamy

Krzysztof Zalewski nie ukrywa, że rola w klipie przyniosła mu dużo satysfakcji:

Zawsze marzyłem, żeby zagrać kogoś w rodzaju Colombo albo Magnum, lub jeszcze lepiej: Rusta jak Matthew McConaughey w „True Detective”. No i stało się. We wspaniałej etiudzie filmowej, czerpiącej pełną garścią z seriali kryminalnych i kina noir, miałem zaszczyt wystąpić w roli detektywa.

Autorem scenariusza i reżyserem klipu „Wilk” jest Maciej Buchwald, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi, a ostatnio – autor m.in. teledysku "Patoreakcja" Maty, jednego z największych hitów polskiego YouTube’a ostatnich miesięcy.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.