Zacier: Chcieliśmy nagrać coś, czego sami nie skomponowaliśmy [VIDEO]

Urszula Drabińska
15.12.2014 11:26
Zacier: Chcieliśmy nagrać coś, czego sami nie skomponowaliśmy [VIDEO] Fot. antyradio.pl

Mirosław Jędras i Andrzej Izdebski 11 grudnia w „Makakofonii” opowiedzieli o najnowszym projekcie – Zuch Kazik i wykonali jedną z zakażonych piosenek.

Oprócz dwóch gości Antyradia w skład Zucha Kazika wchodzą jeszcze Kazik Staszewski i Piotr Łojek. Panowie wzięli na warsztat piosenki z lat komunizmu (i – jak się okazało – nie tylko). Skąd wziął się pomysł, by młodzieży polskiej pokazać utwory sprzed lat?

Wzięło się to chyba tylko dlatego, że chcieliśmy coś nagrać, czego sami nie skomponowaliśmy. Dwie piosenki są jeszcze z XIX w. Jeszcze nikt nie myślał, że będzie Lenin, antycypowały.

Podczas audycji muzycy zagrali „Chabry z poligonu” z płyty „Zakażone piosenki”.

Mirosław „Zacier” Jędras i Andrzej „Izi” Izdebski opowiedzieli trochę więcej o tym projekcie. Dlaczego Zuch Kazik na okładce płyty jest rybakiem?

Tak wyszło. Miał być rybakiem z pięciozłotówki. Albo nie on. Ktoś z nas miał być. Generalnie to łapanka była.

I tak Izi został żołnierzem, bo był to jedyny mundur, który z niego nie spadał, a nasz drugi gość zmienił się w hutnika albo kowala.

Dlaczego na wokalu pojawił się Kazik? Czy to był jego pomysł, by zebrać te utwory? Zacier wskazał siebie.

Ja jestem winien, proszę na mnie napisać... On był niewinny. On stał sobie jak baranek, jak mu się piwo lało na buta. Tak stał, stał, myśmy go zawołali „Kazik, chodźże, pośpiewasz z nami, zagrasz”. On wtedy powiedział „Dobra” i tak się zaczęła nasza przygoda z Zuch Kazik.

W ramach pokuty zagrał jeszcze jeden utwór – „Lek niewłaściwie stosowany” z krążka „Skazany na garnek” (2014).

Przy okazji zaprosił też na Zacieralia w warszawskiej Progresji, które odbędą się 9 i 10 stycznia 2015 roku. Pojawi się tam m.in. Zuch Kazik!

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.