Zaginiony dokument o Deftones ujrzy światło dzienne

Jakub Gańko
28.12.2015 17:26
|center Fot. kadr z wideo

Film ukazujący zespół Chino Moreno w okresie związanym z przełomowym albumem „White Pony” po 15 latach doczeka się premiery. Zobaczcie zwiastun tego obrazu.

Dokument „Entertain Me: A Film About Deftones” powstał około 2000 roku w reżyserii Andrew Bennetta. Filmowiec, zainspirowany obrazem „Ostatni walc” Martina Scorsese, pragnął udokumentować Deftones na trasie Back to School Tour po wydaniu „White Pony”. Członkowie zespołu byli bardzo zadowoleni z efektu jego pracy, mimo to obraz przeleżał na półce 15 lat.

Jak zdradza dziś sam reżyser w wywiadzie dla polskiej społeczności Deftones Zone, głównym powodem takiego stanu rzeczy były wpływowe osoby ponad Chino, czyli prawdopodobnie jego wytwórnia płytowa. Pewnym ludziom nie podobał się szczery wydźwięk filmu, opartego na wylewnych rozmowach i autentycznych wywiadach, dlatego dokument nie został nigdy oficjalnie wydany.

W internecie dostępne były fragmenty filmu, jednak Andrew Bennett zwrócił uwagę, że to mocno okrojona wersja, która zupełnie nie oddaje jego charakteru. Teraz na szczęście będziemy mieli okazję obejrzeć jego dzieło w pełnej okazałości, co zapowiada poniższy zwiastun:

Reżyser przyznał, że film będzie dostępny na razie wyłącznie w formie cyfrowej:

Oficjalnie udostępnię go najbardziej niesamowitym fanom na świecie. Pobranie pełnej wersji w wysokiej rozdzielczości będzie kosztować 10 dolarów.

„Entertain Me: A Film About Deftones” miał być pierwotnie udostępniony 26 grudnia 2015 roku, jednak problemy techniczne z zabezpieczeniem strony internetowej, na której będzie można go obejrzeć, opóźniły premierę. Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną one zażegnane.

Andrew Bennett zachęca do obejrzenia filmu, zwracając uwagę na jego surowość i bezkompromisową szczerość. Muzycy Deftones nie musieli w nim gwiazdorzyć i udawać ludzi, którymi nie są naprawdę. To też prawdopodobnie ostatnia okazja, by posłuchać niepublikowanych wcześniej wypowiedzi Chi Chenga. Zmarły w 2013 roku basista zrobił duże wrażenie na reżyserze, kiedy na niektóre z jego pytań po prostu nie udzielał odpowiedzi, kulturalnie popijając zamiast tego herbatę.

Dokument będzie musiał umilić nam oczekiwanie na wciąż opóźniającą się premierę następcy „Koi No Yokan” z 2012 roku. Płyta, na której usłyszymy m.in. gościnny występ Jerry'ego Cantrella z Alice in Chains, ma się ukazać w pierwszej połowie 2016 roku.

Skorzystacie z okazji, by obejrzeć dokument o Deftones?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.