Zastanawialiście się kiedyś jak brzmiałoby „Careless Whisper” w wersji metalowej?

Kamil Kacperski
22.01.2018 15:46
Zastanawialiście się kiedyś jak brzmiałoby „Careless Whisper” w wersji metalowej? Fot. kadr z wideo

Ulubiony norweski gitarzysta-youtuber zaprosił do współpracy Jørgen Munkeby z zespołu Shining i nagrał cover, który prawie dorównuje oryginałowi.

Leo z kanału Frog Leap Studios nie od dziś nagrywa jedne z najlepszych metalowych coverów na Youtube. W swojej karierze przerabiał już takie tuzy jak Adele, Survivor, czy Macarenę. Tym razem jednak Moracchioli sięgnął po absolutny klasyk amerykańskiego popu, czyli „Careless Whisper” George'a Michaela.

Wokalista zmarł 25 grudnia 2016 roku - los chciał, że autor jednej z najsłynniejszych świątecznych piosenek „Last Christmas”odszedł właśnie w Boże Narodzenie. Na metalowo coverowali go już tacy zawodnicy jak Limp Bizkit, Seether, a także sam Leo popełnił już cover jego hitu „Wake me up before you go go”.

Oczywiście, można powiedzieć, że największym hitem Michaela jest „Last Christmas”, ale dla wielu fanów jego twórczości, to właśnie ten kawałek jest faworytem, głównie przez saksofon, który słyszymy w intro:

Raczej nie trzeba nikomu przypominać oryginału, ale jeżeli jednak jesteście ignorantami, to dla porównania możecie posłuchać wersji George'a Michaela:

Metalowe covery znanych popowych utworów

Leo standardowo posłużył się przy produkcji klipu do coveru zestawem dziecięcej perkusji, tym razem zrezygnował jednak z angażowania do krótkiego wideo swojej rodziny. Na jego kanale, Frog Leap Studios, znajdziecie wiele metalowych przeróbek znanych i lubianych utworów. Każdy cover zdobył po kilka milionów wyświetleń, więc jak łatwo się domyślić - Leo coś robi dobrze.

A wam jak się podoba „Careless Whisper” w wykonaniu Leo Moracchioliego z Frog Leap Studios?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.