Amerykański zespół zapowiedział najdłuższy deathmetalowy koncert w historii

Aleksandra Degórska
21.08.2018 11:09
Fani na koncercie|undefined Fot. shutterstock.com

Kapela zagra pierwszy raz w Rosji i postanowiła przygotować z tej okazji specjalny set dla swoich wiernych fanów.

Gdy ulubiony zespół przygotowuje coś specjalnego na koncert w Twoim kraju, wtedy czujesz się naprawdę wyjątkowo. Na pewno tak będzie w przypadku koncertu Six Feet Under w Moskwie.

Już 27 października 2018 band zagra pierwszy raz w Rosji. Zespół postanowił przygotować wyjątkowy set dla swoich fanów. Otóż wokalista kapeli Chris Barnes zapowiedział, że koncert w Moskwie będzie najdłuższym występem w historii deathmetalu. Grupa planuje zagrać aż 25 utworów i w sumie show potrwa około 1,5 godziny.

Six Feet Under zagra najdłuższy deathmetalowy koncert

Tak wokalista zaprosił swoich rosyjskich fanów na nadchodzący występ:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zaproszono nas do Moskwy. Będzie to pierwszy koncert Six Feet Under w Rosji i damy z siebie wszystko dla naszych fanów, którzy wyczekiwali naszego koncertu. Będzie to deathmetalowe show ich życia! Do zobaczenie przyjaciele!

Czy rzeczywiście tak się stanie? Six Feet Under gra zazwyczaj set składający się z 20 utworów, zatem dodanie jeszcze kilku piosenek nie powinno być problemem.

Latem 2018 roku Six Feet Under wydał album z wcześniej niepublikowanym materiałem. Na krążku znalazło się 9 utworów, które pochodzą z sesji nagraniowych albumów „Undead” (2012), „Unborn” (2013) i „Torment” (2017). Za produkcję odpowiedzialny jest Barnes, zaś za miks i mastering Chaz Najjar.

Muzyczne rekordy Guinnessa

Nie tylko Six Fest Under podejmuje się szalonych wyzwań. W maju 2018 we Wrocławiu odbyło się kolejne oficjalne bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa. Natomiast londyńska kapela The Defiled zagrała w 2015 roku pierwszy w historii koncert metalowy na górze lodowej. Warto również wspomnieć o australijskim muzyku, który pobił rekord grając na gitarze przez 125 godzin. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.