Znamy przyczynę śmierci Davida Bermana z Silver Jews

10.08.2019 13:43
David Berman  |undefined Fot. kadr z wideo

Muzyk miał zaplanowane na sierpień 2019 koncerty promujące jego najnowszy krążek. Niestety David Berman zmarł tuż przed rozpoczęciem trasy.

David Berman zmarł 7 sierpnia 2019 roku w wieku 52 lat. Smutną wiadomość podała na Twitterze wytwórnia Drag City. Początkowo nie ujawniono przyczyny śmierci muzyka Silver Jews. Dopiero 3 dni po tym zajściu pojawiło się nieco więcej informacji.

Znamy przyczynę śmierci Davida Bermana z Silver Jews

Anonimowy stróż prawa poinformował New York Times, że ciało Davida Bermana znaleziono w jego w jego apartamencie w Parku Slope na Brooklynie. Muzyk zginął na miejscu. Lekarz sądowy orzekł, że David Berman popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się.

Przeczytaj także

David Berman założył indierockowy zespół Silver Jews w 1989 roku wraz z Bobem Nastanovichem i Stephenem Malkmusem. Formacja była aktywna przez dokładnie 30 lat i w 2015 roku pojawiły się plotki o możliwej reaktywacji zespołu.

W 2019 roku muzyk wydał debiutancki krążek swojego projektu Purple Mountains. W sierpniu 2019 David Berman miał ruszyć w trasę po Ameryce Północnej w celu promocji albumu.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.