Takie były początki Kiss. Zobacz występ grupy w 1973 roku [WIDEO]

Aleksandra Degórska
09.04.2019 14:57
Kiss|undefined Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Każdy kiedyś zaczynał - sprawdźcie, jak Kiss brzmiał w 1973 roku.

13 stycznia 1973 w Popcorn Club w Queens w stanie Nowy Jork na niewielkiej scenie pojawili się muzycy z dziwnie pomalowanymi twarzami. 10 osób, które wówczas słuchało koncertu kapeli, nie sądziło, że artyści zrobią niesamowitą karierę i będą spać na dolarach. W 1973 roku jednak sytuacja wyglądała zupełnie inaczej - zespół za swój pierwszy koncert otrzymał wynagrodzenie w wysokości 50 dolarów.

Zobacz występ Kiss z 1973 roku [WIDEO]

Gene Simmons i Paul Stanley opuścili swoje wcześniejsze zespoły i zwerbowali perkusistę Petera Crissa oraz gitarzystę Ace'a Frehleya. Pierwszy menedżer szybko zrezygnował ze współpracy z muzykami, których muzykę oceniał bardzo nisko.

Przeczytaj także

Simmons przekonał Popcorn Club, żeby zagrać 3 koncerty w lokalu. Tak też rozpoczęła się historia jednego z największych rockowych zespołów na świecie. Posłuchajcie, jak Kiss brzmiał na początku swojej kariery w 1973 roku:

Już na pierwszych koncertach kapela prezentowała piosenki, które stały się hitami Kiss, jak chociażby "Black Diamons", "Watchin'You" czy "Deuce".

Kiss zagra koncert w Polsce w 2019

W ramach pożegnalnej trasy koncertowej grupa wystąpi również w naszym kraju. Kiss pojawi się 18 czerwca 2019 roku na TAURON Arena Kraków. Niestety nie wszystkim odpowiada to, że kapela zagra w Polsce - niektórzy doszukali się na plakatach Kiss nawiązania do hitlerowskiej formacji SS, co jest prawnie zakazane w Polsce. Nie wiadomo jednak, czy w związku z tym oskarżeniem Kiss będzie mieć jakiekolwiek problemy prawne. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.