Zobacz zwiastun dokumentu HBO o Davidzie Bowiem

Maciej Koprowicz
14.12.2017 14:19
Zobacz zwiastun dokumentu HBO o Davidzie Bowiem Fot. FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Film opowie o ostatnich latach życia wokalisty, zmaganiach ze śmiertelną chorobą oraz albumach „The Next Day” i „Blackstar”.

David Bowie to bez wątpienia jedna z najbardziej fascynujących postaci w historii rocka. Muzyczny kameleon, bezustannie zmieniał nie tylko brzmienie swojej muzyki, ale także wizerunek, a nawet alter ego. Jego kariera dzieli się wyraźnie na kilka odrębnych okresów, a najbardziej tajemniczy wydaje się ostatni z nich.

Brytyjski wokalista zmarł 10 stycznia 2016 roku. Do samego końca zdołał ukryć swoją ciężką chorobę – raka wątroby, o którym dowiedział się półtora roku wcześniej. Śmierć Bowiego była ogromnym szokiem dla fanów, ponieważ muzyk był w doskonałej artystycznej formie. W 2013 po 10 latach milczenia wrócił z krążkiem „The Next Day”, a dwa dni przed swoim odejściem pożegnał się ze słuchaczami wybitnym albumem „Blackstar”, który okazał się jego w pełni przemyślanym epitafium.

O ostatnich pięciu latach życia Davida Bowiego opowie dokument stacji HBO pod tytułem „David Bowie: The Last Five Years”. Film koncentruje się na kulisach dwóch ostatnich albumów artysty oraz przygotowanego przez niego musicalu „Lazarus”. Zawiera wiele archiwalnych ujęć i fotografii Bowiego, a także nagranych na potrzeby dokumentu wywiadów z przyjaciółmi i współpracownikami muzyka, m.in. Tonym Viscontim, Carlosem Alomarem i Gail Ann Dorsey.

Stacja HBO opublikowała trailer zapowiadający film:

Premiera dokumentu o ostatnich życiach Davida Bowiego przewidziana jest na 8 stycznia 2018 – tego dnia muzyk skończyłby 71 lat. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.