Żona wokalisty Mastodona ma raka piersi

Magda Słomka
14.10.2015 10:01
Żona wokalisty Mastodona ma raka piersi Fot. LFI / Photoshot / REPORTER / East News

Troy Sanders podał do publicznej informacji przykrą wiadomość. Jego żona, Jeza Sanders, w lipcu 2015 roku dowiedziała się, że choruje na raka piersi...

Grupa Mastodon odwołała koncerty zaplanowane na lato 2015 roku. Oficjalną przyczyną decyzji były „sprawy rodzinne”. Wokalista i basista postanowił wyjawić prawdę swoim fanom i umieścił wpis na Facebooku, który jest także apelem do fanów i nie tylko.

Zazwyczaj zachowuję wszystko dla siebie i jestem skryty jeśli chodzi o moje życie prywatne, uznałem, że jest to coś większego ode mnie i powinno zostać ogłoszone. U mojej żony Jezy zdiagnozowano raka piersi w lipcu tego roku. Leczenie się już rozpoczęło, a jej rokowania są naprawdę, naprawdę dobre.

WCZESNE WYKRYCIE CHOROBY URATOWAŁO JEJ ŻYCIE!

To może też uratować i ciebie. Proszę, zachęcajcie panie waszego życia, by poddały się dzisiaj kontroli.

Ten sam Facebookowy wpis zawiera również list od żony Sandersa. Jeza napisała, że regularnie uczęszcza na mammografię, ponieważ w jej rodzinie rak piersi zdarza się nadzwyczaj często. W tym roku żona wokalisty poddała się badaniu. Kilka miesięcy później sama wyczuła „dużą, dziwną, grubą masę” w swojej piersi. Była zszokowana. Lekarze zdiagnozowali u niej inwazyjnego raka.

Jak sama wspomina, tak jak w jej przypadku, często badanie nie wykrywa guza, ponieważ guz wtapia się w tkankę piersi.

Wybrałam lipektomię, czyli chcę zachować swoje piersi. Muszę jeszcze przejść przez test na mutację genu BRCA. Jeśli wyniki nie będą dobre, muszę zdecydować się na podwójną mastektomię. Po przeciwstawieniu się śmierci, mogę zaakceptować i stanąć twarzą w twarz z jakimkolwiek problemem. Moje cycki są wspaniałe i oryginalne, nie wspominając o tym, jak słodko wyglądają w malutkich kostiumach kąpielowych, ale jeśli to będzie konieczne, muszę pogodzić się z ich stratą.

Jeza Sanders postanowiła być silna i chce zrobić wszystko, by przetrwać. Zależy jej także na kobietach z całego świata i dlatego też postanowiła napisać apel...

Bez względu na wiek, zawsze słuchaj swojego ciała i działaj zgodnie z intuicją. Ponad 85% kobiet, które zachorowały na raka piersi, są zaskoczone, ponieważ w ich rodzinie nie było takich przypadków. Nie ma reguły dla tych złośliwych komórek, więc oprócz corocznych badań mammograficznych, proszę o to, byście co miesiąc badały się też same. Jeśli zauważycie coś niepokojącego, skonsultujcie się z lekarzem. Jeśli z jakiś powodów Was zignoruje, idźcie do kolejnego. Jesteś swoim jedynym adwokatem, a świadomość jest wszystkim.

Jezie życzymy zdrowia, a Wam, żebyście zastosowały się do jej rad!

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.