Metallica ściąga od Kata w nowym utworze? "W końcu Metallica wie co to są dobre riffy" [WIDEO]

30.11.2022 15:40
Metallica Fot. mpi04/Associated Press/East News

Porównajcie oba utwory i sami oceńcie, czy rzeczywiście są do siebie podobne.

Metallica ogłosiła trasę koncertową oraz zapowiedziała nowy album przy okazji udostępniając singiel "Lux Æterna". Zespół Kat zauważył pewne podobieństwo między tym utworem, a kawałkiem Kata "Satan’s Nights" z płyty "The Last Convoy". Powstało nawet specjalne nagranie, w którym są porównane fragmenty oby utworów.

Polecamy

Metallica ściąga od Kata w nowym utworze? "W końcu Metallica wie co to są dobre riffy" [WIDEO]

Metallica narobiła sporo szumu zapowiadając niespodziewanie nowy album oraz długą, dwuletnią trasę koncertową. Świeży kawałek "Lux Æterna" jest głośno omawiany w metalowym świecie i co ciekawe, na profilu zespołu Kat na Facebooku pojawił się następujący wpis:

Gratulujemy Metallice nowego utworu "Lux Æterna". Bardzo mocne uderzenie i znakomity song na otwarcie albumu. Trochę nam przypomina nasze „Satan’s Nights” z albumu „The Last Convoy” , ale to z pewnością niezamierzony przypadek. W końcu Metallica wie co to są dobre riffy.
Polecamy

W poście pojawiło się specjalne wideo, w którym porównano fragmenty obu piosenek:

Metallica zagra w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Najnowszy studyjny album Metalliki będzie zatytułowany "72 Seasons" i ukaże się 14 kwietnia 2023. W dniu ogłoszenia płyty Metallica podała także daty koncertów w 2023 i 2024 roku. Na mapie tournée nie mogło zabraknąć Polski - zespół zagra 5 oraz 7 lipca 2024 w Warszawie na PGE Narodowym. 

Dwudniowe bilety będą dostępne w sprzedaży ogólnej w piątek, 2 grudnia na stronie ticketmaster.pl i będą zawierały opcję zamówienia winylu i/lub CD 72 Seasons w przedsprzedaży. Bilety jednodniowe będą dostępne od 20 stycznia 2023 r.

Redakcja Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.