Wokalista z boysbandu One Direction nagrał cover Hendrixa: "Jimi byłby dumny"

29.11.2022 13:04
Zayn Malik Fot. Arnette / BEEM/Beem/East News

Posłuchajcie, jak Zayn Malik wypadł w utworze "Angel" przy akompaniamencie gitary Jimiego Hendrixa.

Równo 80 lat temu urodził się geniusz gitary, Jimi Hendrix. Z okazji tej rocznicy na oficjalnym kanale gitarzysty na YouTubie pojawił się ciekawy cover "Angel". Postanowiono, że w nagraniu pozostanie oryginalna gitara, natomiast w roli wokalisty pojawił się Zayn Malik, który należał do boysbandu One Direction. Gwiazda muzyki pop i wirtuoz gitary w jednym utworze? Posłuchajcie, co wyszło z tego połączenia.

Polecamy

Gwiazda One Direction nagrała cover Hendrixa: "Jimi byłby dumny"

Wielu fanów Hendrixa podchodziło sceptycznie do pomysłu, by Zayn Malik z One Direction zaśpiewał utwór Jimiego. Zawsze w przypadku takich legend nagrywanie coverów jest dużym ryzykiem, bo łatwo podpaść fanom oraz krytykom muzycznym.

Patrząc na komentarze pod coverem "Angel" można zauważyć wiele pozytywnych opinii w stylu:

Głos Zayna jest naprawdę "anielski". Kurcze, Hendrix byłby dumny.

Przekonajcie się sami, jak młody wokalista współbrzmi z gitarą Hendrixa:

Oczywiście taki cover wzbudza sporo kontrowersji, ale na pewno jest to ciekawa przeróbka, która pokazuje, że również młode pokolenie może kochać stare brzmienia. Wbrew pozorom coraz młodsi muzycy chętnie składają hołd legendom i nagrywają co rusz kolejne covery słynnych hitów.

Jimi Hendrix odszedł w 1970 roku w wieku zaledwie 27 lat, dołączając tym samym do sławnego Klubu. Muzyk zmarł w wyniku przedawkowania tabletek nasennych. Swój ostatni koncert zagrał na festiwalu "Love and Peace" w Fernham w Niemczech.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.