10 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze. Będziecie świętować?

08.06.2020 11:02
World Naked Bike Ride|undefined Fot. Shuttenstock

10 czerwca będziemy obchodzić Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze. Czy odważycie się celebrować to nietypowe wydarzenie?

Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze w kalendarzu świąt nietypowych jest z pewnością w czołówce tych najbardziej kontrowersyjnych. Odważycie się w nim uczestniczyć?

Kto i dlaczego obchodzi Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze?

Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze (World Naked Bike Ride) obchodzony jest 10 czerwca. Organizowane dorocznie na całym świecie rowerowe przejazdy nagich demonstrantów zawsze wzbudzają wiele kontrowersji.

Przeczytaj także

W przejazdach osób bez ubrań biorą udział przede wszystkim zwolennicy ochrony środowiska, pacyfiści, naturyści i artyści. Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze ma na celu promowanie tego typu transportu, energii odnawialnej i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. W czasie święta promuje się pozytywny aspekt ciała.

Jak wyglądają obchody Światowego Dnia Jazdy Nago Na Rowerze?

Pierwszy w historii zorganizowany przejazd nagich osób na rowerach miał miejsce w hiszpańskim mieście Saragossa w 2001 roku. Od tego czasu zwolennicy tego typu manifestacji zwołują się na portalach społecznościowych i pedałują nago samotnie lub w dużych grupach na całym świecie.

Zobacz również: Międzynarodowy Dzień Superbohatera – wybieramy najlepszą postać z filmów [SONDA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.