18 tysięcy osób chce napić się wody ze starożytnego sarkofagu. Wierzą, że jest źródłem niezwykłej mocy

Olga Konarzycka
25.07.2018 17:20
Sarkofag|undefined Fot. shutterstock.com

W Aleksandrii naukowcy odkryli zalany wodą grobowiec. Internautka stworzyła petycję zachęcającą śmiałków do wypicia płynu wypełniającego grobowiec.

Ziemia pełna jest nierozwiązanych zagadek i straszliwych tajemnic, takich jak tajemniczy obiekt na dnie Bałtyku czy niepokojące dźwięki w różnych częściach świata. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś jakie magiczne właściwości może mieć płyn ze starożytnego sarkofagu? 20 lipca 2018 roku użytkowniczka portalu Change.org o pseudonimie Iness Mck stworzyła petycję, w której zbiera chętnych do wypicia wody ze starożytnego grobowca. Podpisało się pod nią już 18 tysięcy osób.

Naukowcy odkryli grobowiec w Aleksandrii

Egipscy naukowcy dokonali kolejnego odkrycia. W 2018 roku podczas wykopalisk w Aleksandrii odnaleziono sarkofag z czarnego granitu, ważący około 30 ton. Według  badaczy mogiła spoczywała 5 metrów pod ziemią przez około 2 tysiące lat.

19 lipca 2018 roku archeolodzy zdecydowali się otworzyć starożytną trumnę. W środku znajdowały się szczątki trzech osób, jednak były one całkowicie zanurzone w ciemnobrązowej cieczy. Jak ustalili eksperci są to zwyczajne ścieki, które latami dostawały się do sarkofagu przez rozmaite pęknięcia. Tym samym spowodowały zbutwienie leżących w środku szkieletów, które normalnie powinny były wyschnąć.

Sarkofag Fot. foto: East News/AFP

Warto wspomnieć, że od razu po odkryciu grobowca wielu przestrzegało przed jego otwarciem, obawiając się starożytnej klątwy. Gdy jednak zdecydowano się na ten krok i wszyscy wyszli ze zdarzenia cało, odetchnęli z ulgą. Naukowcy nie zostali potępieni, tak więc grupa mogła spokojnie kontynuować prace. Zapewne żaden z archeologów nie przypuszczał jednak, że stanowiąca dla nich niemałą przeszkodę ciecz, dla niektórych nabrała wyjątkowej wartości.

Płyn z sarkofagu posiada magiczną moc?

Tak, dobrze przeczytaliście. Odpowiedzialna za stworzenie kontrowersyjnej petycji Iness Mck twierdzi, że płyn, którym przez lata nasiąkały ludzkie kości jest źródłem tajemnej mocy.

Musimy wypić czerwoną ciecz z przeklętego sarkofagu, tak jak gazowany napój energetyczny, abyśmy mogli posiąść jego moce i ostatecznie umrzeć.

Pewnie wiele osób próbowało wytłumaczyć kobiecie, że uważana przez nią za magiczną ciecz to w istocie ścieki. Jednak Iness pozostaje wierna swoim ideałom.

Proszę przestańcie wmawiać mi, że ten płyn to głównie ścieki i odpady, to niemożliwe, wszyscy wiedzą, że szkielety nie mogą się załatwiać.

Sprawa zrobiła się poważna

Sprawa apelu internautki bardzo szybko zdobyła popularność w mediach społecznościowych. Chociaż od początku było niemal pewne, że chętni do wypicia „soku z sarkofagu” raczej nie traktują petycji poważnie, niektórzy zaczęli postrzegać ją w dużo poważniejszych kategoriach. Użytkowniczka o nicku Cyndie Carr doszukiwała się nawet w akcji potwierdzenia podstawowych ludzkich wolności.

Wolność na świecie nie istnieje dopóki nie będzie można wypić płynu z sarkofagu.

Cała historia związana z mistyczną mocą przypisywaną ściekom jest tylko dowodem na to, jak zaskakujący potrafią być przedstawiciele ludzkiej cywilizacji. Więcej ciekawostek i przerażających opowieści znajdziecie w Archiwum Tajemnic.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.