Andrzej Duda założył profil na TikToku, popularnej platformie społecznościowej

30.03.2020 19:35
Andrzej Duda założył profil na TikToku, popularnej platformie społecznościowej Fot. . Jakub Kaminski/East News

Prezydent Andrzej Duda przemawia do młodych. Właśnie założył aplikację społecznościową TikTok i promuje wydarzenie e-sportowe Ministerstwa Cyfryzacji.

TikTok to popularna platforma społecznościowa, która znajduje się obecnie na szczycie list bestsellerów, jeśli chodzi o aplikacje mobilne. Serwis, umożliwiający publikację krótkich filmików, z dodanymi efektami specjalnymi w ostatnich miesiącach przebił popularnością Instagram. Aplikacja przekonała przede wszystkim ludzi młodych i zastąpiła popularną kilka lat temu aplikację Snapchat. 

Andrzej Duda na TikToku

Dzisiaj konto w serwisie założył prezydent Andrzej Duda. W pierwszym filmiku na koncie „AndrzejDudaNaTikToku” promuje nowy projekt Ministerstwa Cyfryzacji. Mowa o Grarantanna Cup, wydarzeniu, w którym przedstawiciele szkół rywalizują ze sobą, grając w gry komputerowe.

Turnieje odbędą się w najpopularniejszych ostatnio gier: „FIFA 20”, „Brawl Stars”, „Counter Strike: Global Offensive” i „League of Legends”. 

Przeczytaj także

Grarantanna Cup – o co chodzi w turnieju?

Rozgrywki mają rozpocząć się już na początku kwietnia i potrwać aż do majówki. Wydarzenie wspiera firma ESL, a także osobistości znane z branży e-sportowej. W turnieju wygrać będzie można monitory, smartfony, fotele gamingowe, a także słuchawki i myszki. Główną nagrodą będzie jednak możliwość wyposażenia swojej szkoły w profesjonalną pracownię multimedialną. Z oficjalnych materiałów wynika, że takich pracowni ma być aż osiem. Łączna wartość nagród przewidziana jest na 50 tys. złotych.

Zapisy do poszczególnych turniejów rozpoczęły się już na platformie ESL Play. Uczestnicy mogą zapisywać się indywidualnie, bądź zespołowo. Aby dokonać zapisów, należy założyć konto i potwierdzić, że reprezentuje się daną placówkę edukacyjną. 

Przeczytaj także

Grarantanna Cup – oficjalna zapowiedź 

Minister cyfryzacji, Marek Zagórski w specjalnym wideo, przygotowanym jako zapowiedź turnieju w następujących słowach zachęca młodych do wzięcia udział w projekcie:

„Grarantanna Cup to przedsięwzięcie adresowane do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, będą mogli wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują".

Czytaj także: Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jest nowa oficjalna data wydarzenia.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.