Andrzej Duda pożegnał Krzysztofa Krawczyka. Jego wpis rozzłościł internautów

06.04.2021 10:01
Andrzej Duda pożegnał Krzysztofa Krawczyka. Jego wpis rozzłościł internautów Fot. Rafal Oleksiewicz/REPORTER

Wczoraj pojawiła się smutna wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Artystę żegnała cała Polska. Do kondolencji przyłączył się również Prezydent Andrzej Duda.

O śmierci Krzysztofa Krawczyka poinformował jego przyjaciel i menadżer, Andrzej Kosmala a informacje potwierdziła również Ewa Krawczyk. Artysta kilka dni temu wyszedł ze szpitala. 5 kwietnia 2021 zasłabł w swoim domu i mimo szybkiego przyjazdu karetki i powrotu do szpitala po kilku godzinach zmarł.

Prezydent Andrzej Duda pożegnał Krawczyka: "Młodzi może nie znają"

Gwiazdy przesyłają kondolencje najbliższym piosenkarza i żegnają go, dzieląc się osobistymi wspomnieniami. Również Prezydent Andrzej Duda opublikował w sieci wpis, który jak się okazało, spotkał się z oburzeniem przede wszystkim młodych ludzi.

Odszedł Krzysztof Krawczyk. Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął. Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP.

- napisał Andrzej Duda.

Wpis nie spodobał się sporej grupie internautów, którzy niemal natychmiast zarzucili głowie państwa, że nawet w takim momencie dzieli Polaków. Zdaniem Dudy twórczość Krawczyka jest nieznana i lekceważona przez młodych ludzi. Jak się okazuje, Prezydent nie do końca miał rację. Krzysztof Krawczyk bił rekordy popularności, występując na imprezach skierowanych do młodej publiczności. Jego koncerty podczas studenckich Juwenaliów wyprzedawały się na pniu, a młodzież śpiewała z pamięci wszystkie hity artysty. Jakiś czas temu powstała nawet praca dyplomowa z socjologii o fenomenie popularności piosenkarza wśród młodzieży.

Polecamy

Internauci nie kryli oburzenia wpisem Andrzeja Dudy i dali upust swojej złości w komentarzach. Wielu młodych ludzi zamieściło filmiki i zdjęcia z koncertów Krawczyka, na których widać wiek i zaangażowanie publiczności.

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych polskich wokalistów, wykonawcą takich przebojów, jak "Pamiętam ciebie z tamtych lat", "Jak minął dzień?", "Byle było tak", "Parostatek", "Mój przyjacielu".

Zobacz również: Krzysztof Krawczyk zainspirował amerykańskich raperów? Fani wokalisty zalali utwór falą komentarzy

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.