"Apokalipsa pająków". Gęste, pajęcze sieci sięgają po horyzont [ZDJĘCIA]
!["Apokalipsa pająków". Gęste, pajęcze sieci sięgają po horyzont [ZDJĘCIA]](https://gfx.antyradio.pl/var/antyradio2/storage/images/news/apokalipsa-pajakow-geste-pajecze-sieci-siegaja-po-horyzont-zdjecia-47806/15637186-1-pol-PL/Apokalipsa-pajakow-.-Geste-pajecze-sieci-siegaja-po-horyzont-ZDJECIA_article.jpg)
Region Gippsland w australijskim stanie Wiktoria nawiedziło rzadko spotykane zjawisko. Nazwano je "apokalipsą pająków". Zobaczcie, o co chodzi!
Arachnofobia jest jedną z najczęściej występujących fobii na świecie, więc jeśli boisz się pająków, to nie czytaj tego tekstu!
"Apokalipsa pająków" - co to takiego?
Ogromne połacie terenów w stanie Victoria w południowo-wschodniej Australii pokrywają falujące na wietrze, ogromne pajęczyny, wykonane przez miliony pająków. Na opublikowanych w sieci materiałach wygląda to tak, jakby łąki i drzewa były otulone białym tiulem.
Jeśli jednak przyjaźńmy się zjawisku z bliska widać dokładnie armie pająków tkających swoje gigantyczne sieci. Gęste, białe sieci rozciągają się w niektórych przypadkach na powierzchni ponad kilometra. Niczym gruba wata pokrywają płoty, trawy i pobocza dróg.
Wszystkiemu winna powódź
Niesamowite zjawisko jest konsekwencją ulewnych deszczy i powodzi, które zmusiły w zeszłym tygodniu tysiące Australijczyków do ewakuacji. Wielu miszkańców kraju po dziś dzień pozostaje bez prądu, a władze pracują nad naprawą transformatorów i oczyszczaniem dróg.
Profesor Dieter Hochuli, ekolog z University w Sydney, powiedział w rozmowie z 7News, że morze pajęczyn nie jest niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę warunki pogodowe.
To zaskakująco powszechne zjawisko po powodziach. Kiedy mamy do czynienia z tego rodzaju bardzo ulewnymi deszczami i powodziami, te zwierzęta, które spędzają życie w tajemniczy sposób na ziemi, nie mogą już tam żyć i robią dokładnie to, co my staramy się robić – przenoszą się na wyższy poziom.
Podobne zjawisko zaobserwowano już w Gippsland w 2013 roku. Po ulewnych deszczach region podobnie jak teraz pokryła gęsta pajęczyna.
Obecnie stan Nowa Południowa Walia w Australii zmaga się z najgorszą od dziesięcioleci plagą myszy. Tamtejsi rolnicy walczą, jak mogą, ale dotychczas stosowane środki nie mogą sobie poradzić ze zwierzętami.
Źródło: Polsatnews.pl
Zobacz również: Syberia: Rosyjscy naukowcy wskrzesili organizmy sprzed 24 tysięcy lat
Oceń artykuł