"Apokalipsa pająków". Gęste, pajęcze sieci sięgają po horyzont [ZDJĘCIA]

17.06.2021 14:16
"Apokalipsa pająków". Gęste, pajęcze sieci sięgają po horyzont [ZDJĘCIA] Fot. Brigitte G?tz / East News

Region Gippsland w australijskim stanie Wiktoria nawiedziło rzadko spotykane zjawisko. Nazwano je "apokalipsą pająków". Zobaczcie, o co chodzi!

Arachnofobia jest jedną z najczęściej występujących fobii na świecie, więc jeśli boisz się pająków, to nie czytaj tego tekstu!

"Apokalipsa pająków" - co to takiego?

Ogromne połacie terenów w stanie Victoria w południowo-wschodniej Australii pokrywają falujące na wietrze, ogromne pajęczyny, wykonane przez miliony pająków. Na opublikowanych w sieci materiałach wygląda to tak, jakby łąki i drzewa były otulone białym tiulem.

Polecamy

Jeśli jednak przyjaźńmy się zjawisku z bliska widać dokładnie armie pająków tkających swoje gigantyczne sieci. Gęste, białe sieci rozciągają się w niektórych przypadkach na powierzchni ponad kilometra. Niczym gruba wata pokrywają płoty, trawy i pobocza dróg.

Wszystkiemu winna powódź

Niesamowite zjawisko jest konsekwencją ulewnych deszczy  i powodzi, które zmusiły w zeszłym tygodniu tysiące Australijczyków do ewakuacji. Wielu miszkańców kraju po dziś dzień pozostaje bez prądu, a władze pracują nad naprawą transformatorów i oczyszczaniem dróg.
Profesor Dieter Hochuli, ekolog z University w Sydney, powiedział w rozmowie z 7News, że morze pajęczyn nie jest niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę warunki pogodowe.

To zaskakująco powszechne zjawisko po powodziach. Kiedy mamy do czynienia z tego rodzaju bardzo ulewnymi deszczami i powodziami, te zwierzęta, które spędzają życie w tajemniczy sposób na ziemi, nie mogą już tam żyć i robią dokładnie to, co my staramy się robić – przenoszą się na wyższy poziom.

Podobne zjawisko zaobserwowano już w Gippsland w 2013 roku. Po ulewnych deszczach region podobnie jak teraz pokryła gęsta pajęczyna.

Obecnie stan Nowa Południowa Walia w Australii zmaga się z najgorszą od dziesięcioleci plagą myszy. Tamtejsi rolnicy walczą, jak mogą, ale dotychczas stosowane środki nie mogą sobie poradzić ze zwierzętami.

Źródło: Polsatnews.pl

Zobacz również: Syberia: Rosyjscy naukowcy wskrzesili organizmy sprzed 24 tysięcy lat

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.