Asystent Google ma nową funkcję. Teraz opowie ci bajkę

Marcin Czajkowski
26.04.2019 17:47
asystent google|undefined Fot. flickr.com / CC0

Funkcja opowiadania bajek była w urządzeniach Google Home od około roku. Teraz, trafia również na iOS i Androida.

26 kwietnia 2019 roku, z okazji amerykańskiego Dnia Opowiadania Historii, w Asystencie Google na iOS i Androidzie pojawiła się funkcja czytania historii. Dostępna będzie w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii oraz Indiach. Polskę niestety przyjemność słuchania bajek od Google ominie.

Przeczytaj także

Do tej pory, poproszenie Asystenta Google o opowiedzenie bajki kończyło się wysłuchaniem losowego, inspirującego cytatu lub kiepskiego dowcipu. Reakcje głosowego asystenta od Google były właściwie losowe, więc na plus należy zaliczyć to, że kalifornijska firma stara się w jakiś sposób ujednolicić korzystanie z aplikacji.

Wśród historii, które usłyszymy, znajdują się bardziej współczesne, jak Blaze czy Monster Machines, ale również klasyki, takie jak Śpiąca Królewna albo Czerwony Kapturek.

Przeczytaj także

Jak usłyszeć bajkę w wykonaniu Google?

Asystent Google w polskiej wersji językowej pojawił się w Polsce 16 stycznia 2019 roku. Jego możliwości stale się rozwijają – użytkownicy smartfonów z Androidem mogą nie tylko wyszukiwać za jego pomocą wiadomości w sieci i wysyłać wiadomości do znajomych, lecz także zamawiać posiłki do domu i rezerwować bilety na autobus.

Jeśli zaś chodzi o bajki na dobranoc, dzieci na razie będą musiały polegać na swoich rodzicach. Zastąpienie ich Asystentem Google jeszcze trochę potrwa.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.