Białe i czerwone wino inspirowane „Opowieścią podręcznej” wycofane ze sprzedaży

Olga Konarzycka
12.07.2018 11:45
Opowieść podręcznej|undefined Fot. kadr z serialu „Opowieść podręcznej”

Twórcy specjalnej linii trunków sygnowanych imionami głównych bohaterek popularnego serialu szybko pożałowali kontrowersyjnego kroku marketingowego. Produkty zniknęły ze sklepowych półek.

Producenci serialowych hitów dokładają wszelkich starań, aby zarobić jak najwięcej na swoich projektach. Ważnym elementem promocji często są rozmaite gadżety związane z bohaterami opowieści oraz przedstawionymi w nich wydarzeniami. Okazuje się jednak, że nie wszystkim wystarczą zwykłe figurki, kubki czy koszulki.

MGM Television, odpowiedzialne za produkcję bijącego rekordy popularności serialu „Opowieść podręcznej” postanowili połączyć siły z firmą Lot18, zajmującą się sprzedażą win w internecie. Warto dodać, że w maju 2018 roku stworzyła ona specjalną edycję win z wizerunkami kobiecych postaci z The Walking Dead. Owocem niecodziennej współpracy stała się kolekcja trzech limitowanych butelek inspirowanych głównymi bohaterkami „Opowieści podręcznej”.

Specjalna seria wina inspirowana serialem „Opowieść podręcznej”

Pomysłodawcy limitowanej edycji alkoholi potraktowali swoje zadanie naprawdę poważnie. Miłośnicy historii mieszkańców fikcyjnego Gileadu mogli wybrać spośród trzech różnych gatunków alkoholu – pinot noir, cabernet sauvignon oraz white bordeaux. Osoby znające się nieco na winie z pewnością już zauważyły, że w ofercie pojawiły się dwa rodzaje czerwonego napoju. Mają one symbolizować dwie podręczne, Offred (Elizabeth Moss) i Ofglen (Alexis Bledel). Biała odmiana bordeaux nawiązuje natomiast do żony komendanta, Sereny Joy (Yvonne Strachovski).

Wino Opowieść podręcznej Fot. foto: kadr z wideo THR News 'Handmaid's Tale' Wine Cancelled Within a Day of Twitter Backlash | THR News

Chociaż już sam ten pomysł wydaje się mocno kontrowersyjny, producenci show postanowili zapewnić fanom jeszcze więcej wątpliwej jakości wrażeń. Każdy gatunek otrzymał specjalny opis, który miał odzwierciedlać osobowości trzech mieszkanek Gileadu. Etykiety jednak nieszczególnie spodobały się internautom.

Offred, Ofglen i Serena Joy. Bohaterki „Opowieści podręcznej” na butelkach wina

Trudno się dziwić narastającym wokół trunków kontrowersjom. Wino Offred, zainspirowane podręczną, której tragiczne losy poruszyły miliony widzów na całym świecie, przez producentów zostało opisane jako „uwodzicielskie”, a jego smak jest ponoć „tak urzekający, że wydaje się być zakazany”. Ofglen, drugie czerwone wino z serii, ma zaś skusić koneserów obietnicą „przyjemności i radości”, która przecież wcale nie kojarzy się z losami kobiet Gileadu.

Butelka sygnowana imieniem Sereny Joy, żony wysokiego rangą komendanta fikcyjnego państwa, została zaś określona mianem „tradycyjnej, surowej i wyrafinowanej”.

Kontrowersyjna linia trunków została wycofana ze sprzedaży

Dziwaczny pomysł producentów szybko wywołał burzę wśród internautów, którzy dziwili się że twórcy, którym ponoć leżą na sercu prawa kobiet, postanowili porównać tragiczne historie bohaterek „Opowieści podręcznej” do kosztującej 20 dolarów butelki alkoholu.

Produkty zostały więc wycofane zaledwie kilka godzin po tym, jak trafiły do sprzedaży. Na oficjalnej stronie internetowej Lot18 specjalne wina inspirowane serialem figurują za to jako wyprzedane.

„Opowieść podręcznej” wróci z 3. sezonem

Serial „Opowieść podręcznej”, oparty na powieści Margaret Atwood, opowiada historię antyutopijnego państwa, Gileadu. Jego akcja rozgrywa się w przyszłości, na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie władzę sprawuje nacjonalistyczno-rasistowska organizacja. W obliczu dramatycznie niskiej liczby urodzeń, płodne kobiety zostają siłą pojmane i uczynione tak zwanymi podręcznymi. Nie posiadają one praktycznie żadnych praw, a ich podstawowym zadaniem jest rodzenie dzieci wysoko postawionym w państwie mężczyznom.

W lipcu 2018 roku wyemitowany został finałowy odcinek drugiej serii show. Odpowiadająca za produkcję i dystrybucję serialu platforma streamingowa Hulu 2 maja 2018 roku za pośrednictwem Twittera zapowiedziała powstanie 3 sezonu „Opowieści podręcznej”.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.