Biedronki będą czynne 24 godziny na dobę. Sieć reaguje na ograniczenia w liczbie wpuszczanych klientów

01.04.2020 18:22
Biedronka|undefined Fot. materiały prasowe Biedronki

Od 2 kwietnia 2020 w sklepach może znajdować się tylko ograniczona liczba klientów, co oznaczać będzie zapewne długie kolejki oczekujących na możliwość zrobienia zakupów. Od 2 kwietnia 2020 Biedronka wydłuża więc godziny otwarcia, a w gorącym okresie przez Wielkanocą sklepy będą otwarte 24 godziny na dobę.

Epidemia COVID-19 coraz bardziej wpływa na nasze codzienne życie. Po wprowadzeniu zakazu wychodzenia z domu bez uzasadnienia rząd postanowił także ograniczyć ryzyko zakażenia się podczas robienia zakupów.

Kupujący muszą nosić podczas pobytu w sklepie rękawiczki jednorazowe, a w placówce handlowej może przebywać jednocześnie liczba klientów równa trzykrotności dostępnych kas.

Przeczytaj także

Z logistycznego punktu widzenia oznacza konieczność dłuższego czekania na możliwość zrobienia zakupów i ryzyko, że część osób może nie zdążyć ich zrobić, szczególnie po wprowadzeniu przez sklepy skróconych godzin otwarcia. Biedronka postanowiła więc wydłużyć godziny otwarcia.

Biedronka będzie czynna 24 godziny na dobę, żeby wszyscy zdążyli zrobić zakupy

Sieć sklepów poinformowała o zmianie godzin otwarcia sklepów w oficjalnym komunikacie:

Biedronka reaguje na nowe zmiany ogłoszone przez polski rząd w związku z aktualną sytuacją. Od 2 kwietnia br. sklepy sieci Biedronka wydłużają godziny otwarcia – będą czynne w godz. 6:00 – 24:00. Wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych. Dodatkowo w tygodniu przedświątecznym, czyli w dniach 7-10 kwietnia, sklepy Biedronka będą czynne całą dobę. Dzięki temu Polacy będą mogli komfortowo zrobić tradycyjne zakupy na Wielkanoc.

Sieć zastrzega, że ze względów operacyjnych nie we wszystkich sklepach możliwe będzie wprowadzenie wydłużonych godzin otwarcia. W takich przypadkach przy wejściach będą udostępniane ogłoszenia z przedziałem czasowym, w którym można będzie robić zakupy.

Zobacz także: Wojsko wyszło na ulice. Będzie łapać osoby łamiące zakaz wychodzenia z domu 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.