Black Crystal, czyli Superb ozdobiony kryształkami

09.11.2015 12:39
Black Crystal, czyli Superb ozdobiony kryształkami Fot. materiały prasowe

Skoda, przy współpracy z renomowaną firmą PRECIOSA (wytwarzającą luksusową biżuterię), opracowała specjalną wersję Superba, która bazuje na najbogatszej odmianie wyposażenia – Laurin & Klement.

Tę wyjątkową edycję ochrzczono nazwą Black Crystal. Wyróżnia się ona oryginalnym wykończeniem obręczy kół, które dodatkowo pokryto małymi, jasnymi kryształami. Podobnym zabiegom zostały poddane znaki towarowe Skody umieszczone na masce z przodu i na tylnej klapie bagażnika. Kryształki pojawiły się również na logo Laurin & Klement znajdującym się na kole kierowniczym.

Jaki był zamysł projektantów? Szef studia designerskiego Skody, Josef Kabaň, obwieścił, że:

Nowa Skoda Superb wyróżnia się ekspresyjnym, emocjonalnym designem i ogromną dbałością o detale. Taka też jest najnowsza wersja Superba Black Crystal. Wysokiej jakości szklane kryształki sprawiły, że auto to wygląda niczym biżuteria noszona wyłącznie na specjalne okazje.

Flagowa limuzyna czeskiego producenta w nowej odmianie zadebiutuje jutro (22.10.2015) w Pradze podczas tygodnia designu i mody Designblok 2015.

Preciosa to luksusowa firma jubilerska, która swoją siedzibę ma w Jablonec nad Nisou, w Czechach. Nazwa tej marki pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza „cenny, piękny, szlachetny”. Słowo to często używane było w kontekście biżuterii.

Superb III

Trzecia generacja Superba została oficjalnie zaprezentowana na początku 2015 roku. Projektantom tego czeskiego samochodu udało się stworzyć auto o nietuzinkowym designie, które wygląda prawie tak dojrzale, jak reprezentanci marek premium tego segmentu.

Skoda we wnętrzu jest jeszcze przestronniejsza od modelu poprzedniej generacji. Jakość i spasowanie materiałów są bez zarzutów. O dopracowaniu świadczy nienaganna ergonomia i łatwe w obsłudze multimedia.

Superb III prowadzi się pewnie, jest stabilny w zakrętach i sprawia wrażenie, jakby był mniejszych gabarytów niż jest w rzeczywistości. Jednak największą zaletą tego auta jest cena rozpoczynająca się od 79 500 zł za model z 1,4-litrowym silnikiem TSI o mocy 125 KM.

Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.