Bójka na plaży w Łebie. Zaatakowali handlarza kukurydzą, bo to "ich teren"

27.07.2021 14:35
Bójka na plaży w Łebie. Zaatakowali handlarza kukurydzą, bo to "ich teren" Fot. Pawel Polecki/REPORT

Na plaży w Łebie pobito handlarza kukurydzą. Napastnicy zgodnie twierdzili, że 56-latek handlował na "ich terenie".

Dwóch mężczyzn na plaży w Łebie napadło na sprzedającego na plaży kukurydzę obnośnego handlarza. Powodem ataku był fakt, że ich zdaniem stanowił dla nich konkurencję w handlu.

Zaatakowali handlarza kukurydzą, bo to "ich teren"

Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie handlarza kukurydzą. 19- i 20-latek usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do 8 lat więzienia. Mężczyźni zgodnie twierdzili, że 56-latek handlował na "ich terenie". Młodzie mężczyźni, którzy również handlowali na plaży przekąskami,najpierw w wulgarny sposób zwyzywali swoją ofiarę. Następnie na oczach plażowiczów sypnęli 56-letniemu mężczyźnie piaskiem w oczy.

Polecamy

W poniedziałek, 26 lipca 2021 asp. Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku poinformowała, że, do zdarzenia doszło w miniony czwartek.

Jeden z napastników sypnął mu piaskiem w oczy, następnie obydwaj zaczęli go kopać i okładać po całym ciele pałkami. Mężczyźni zostali odciągnięci od 56-latka przez ratowników wodnych. Wezwani na miejsce policjanci ustalili okoliczności zdarzenia, zabezpieczyli pałki, którymi najprawdopodobniej posługiwali się sprawcy i zatrzymali 20-latka oraz 19-latka z powiatu słupskiego i chojnickiego.

- przekazała asp. Szałkowska.

Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyznom grozi kara 8 lat więzienia.  

Źródło: PAP/Policja Pomorska

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.