CIA przypomniała na Twitterze, że wibranium nie istnieje

Kamil Kacperski
26.02.2019 09:04
Black Panther|undefined Fot. kadr z filmu "Black Panther"

Oscary są najważniejszą imprezą filmową na świecie. W związku z tym wiele organizacji niezwiązanych z branżą próbuje z tej popularności skorzystać. Wśród nich znalazło się m.in. CIA.

CIA, czyli Central Intelligence Agency, to dla USA główne źródło pozyskiwania informacji i innych danych dotyczących innych krajów. Na usługach agencji działają specjalni agenci, szpiedzy i inni poważni ludzie, których zadaniem jest zdobywanie wiedzy na temat wrogów i przyjaciół Stanów Zjednoczonych. Jednak przez to, że żyjemy w XXI wieku, CIA prowadzi również dość aktywną działalność na mediach społecznościowych. W końcu firmę trzeba jakoś promować, prawda?

CIA trolluje fanów Marvela na Twitterze

Jak zapewne wszyscy wiedzą, w nocy z niedzielę na poniedziałek 24/25 lutego 2019 roku odbywała się ceremonia rozdania Oscarów. Wśród nominowanych znalazł się również przebój Marvela "Black Panther", który zdobył nawet 3 statuetki. Z tej okazji, CIA postanowiło głośno przypomnieć wszystkim swoim obserwującym, że występujący w Wakandzie metal zwany wibranium jest niestety tylko tworem fikcji.

CIA postanowiło się jednak najpierw zapytać, czy użytkownicy Twittera wiedzą, czym w ogóle jest wibranium. O dziwo, aż 8% odpowiadających stwierdziło, że "metal jest jak najbardziej prawdziwy". Pewnie większość osób świadomie trollowało agencję, ale niestety musimy założyć, że niektórzy faktycznie myślą, że substancja istnieje. 

Przeczytaj także

Następnie CIA postanowiło w bardzo pasywno-agresywny sposób przypomnieć wszystkim, że magiczny metal, który pozwala na te wszystkie nadludzkie rzeczy, niestety nie istnieje:

Wibranium w stroju Black Panthera chroni go przed obrażeniami kinetycznymi, a buty z wibranium są nie tylko super ciche, ale także świetnie absorbują energię podczas lądowania po długim skoku. Taki ekwipunek byłby fantastyczny dla szpiegów, prawda? Tylko szkoda, że wibranium nie istnieje.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć również o tym, że w sezonie wiosennym 2018 Wakanda była... często wyszukiwanym miejscem dla potencjalnych turystów.

Zobacz także: >> Czy wibranium istnieje naprawdę? <<

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.