Co znajduje się po ciemnej stronie Księżyca? Oto najpopularniejsze teorie spiskowe

Olga Konarzycka
06.06.2018 17:40
Księżyc|undefined Fot. East News/AP/Associated Press

Nie od dziś wiadomo, że ludzi najbardziej ciągnie do nieznanego. I chociaż mogłoby się wydawać, że o Księżycu wiemy już wszystko, dla wielu naturalny satelita Ziemi kryje mroczne tajemnice. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze teorie spiskowe na temat ciemnej strony Księżyca.

Wydaje się, że o ludzka wiedza o Księżycu jest całkiem spora. Jest to jedyny naturalny satelita Ziemi, który oddziałuje na pływy morskie. Jest także jedynym ciałem niebieskim, na którym człowiek kiedykolwiek postawił nogę. Pierwszy raz miało to miejsce w 1969 roku, kiedy na powierzchni Srebrnego Globu wylądowała amerykańska misja Apollo 11, dowodzona przez Neila Armstronga.

Księżyc Fot. foto: East News/FR170512 AP/ Associated Press

I chociaż w sumie na powierzchnię Księżyca dotarło 12 osób, ostatnia tego typu wyprawa miała miejsce blisko 40 lat temu. Dla wielu zastanawiający jest fakt, że USA i Rosja, które w latach 1957-1975 ostro rywalizowały w „podboju” kosmosu nagle zrezygnowały z dalszej eksploracji. Oficjalnym powodem miały być zbyt wysokie koszty, jednak miłośnicy teorii spiskowych sądzą, że przyczyna mogła być dużo bardziej mroczna. Być może astronauci zobaczyli na Księżycu coś na tyle szokującego, że byli zwyczajnie zmuszeni do porzucenia misji jego podboju. Czy mogło ich wystraszyć to, co zobaczyli po jego ciemnej stronie?

Kosmici i Reptilianie

Jedną z najpopularniejszych teorii dotyczących ciemnej strony księżyca jest oczywiście obecność pozaziemskiej cywilizacji. Mówi się, że świadkami istnienia kosmitów na Księżycu byli członkowie misji Apollo 11. Podobno sam Armstrong widział na powierzchni Srebrnej Planety niezidentyfikowane obiekty. NASA miało jednak zataić ten fakt przed opinią publiczną. Podobno o istnieniu obcych na Księżycu doskonale wiedzą najbardziej wpływowi ludzie na Ziemi, mało tego, mogą nawet robić z nimi interesy. Zwykli ludzie mogą nie być przygotowani na tego typu rewelacje, tak więc kontakty z obcymi wciąż utrzymywane są w tajemnicy i czekają na ujawnienie. Do tej pory, aby pozostać niezauważonymi, kosmici ukrywają się po niewidocznej stronie Księżyca.

Ufo Fot. foto: East News/Value Stock Images

Inna teoria mówi, że Księżyc zamieszkiwany jest przez naszą ulubioną rasę jaszczurów – Reptilian. Ciemna strona Księżyca stanowi dla nich idealne miejsce do knucia planów podbicia naszej planety. Reptilianie posiadają bowiem zdolności zmiany wyglądu. Wykorzystują je do wcielania się w znane i wysoko postawione osobistości - takie jak celebryci, artyści czy politycy – za pomocą których są w stanie wpływać na mieszkańców Ziemi i stopniowo przejmować nad nimi kontrolę.

Pradawna cywilizacja na Księżycu?

W związku z niedaleką, jak na kosmos, odległością od Ziemi Księżyc może stanowić idealne schronienie dla  ludzi. Jedna z teorii spiskowych mówi o zamieszkujących tam przodkach pradawnej ziemskiej cywilizacji. Gdy zorientowali się oni, że ówczesna ludzkość w wyniku szerzącego się zła chyli się ku upadkowi, postanowili opuścić planetę i osiedlić się właśnie na Księżycu. Ponoć ich przodkowie bacznie przyglądają się losom naszej planety, odwiedzając ją regularnie swoimi statkami. Próbują tym samym zapobiec kolejnemu upadkowi ludzkości.

Niewykluczone również, że po ciemnej stronie Księżyca znajdują się świątynie poświęcone Bóstwom lub też mieszkają tam sami Bogowie. Kult Księżyca był praktykowany już w starożytności – czcili go między innymi Sumerowie, Egipcjanie czy Aztekowie. Możliwie, że dawne cywilizacje doskonale zdawały sobie sprawę z miejsca zamieszkania swoich Bogów, tak więc postanowiły zagwarantować mu należyte honory.

>> Zaćmienie Księżyca 2019: Playlista muzyczna do obserwowania zaćmienia <<

Mieszkańcy Księżyca chcą przejąć kontrolę nad światem

Niektórzy twierdzą również, że Księżyc jest siedzibą najbogatszych i najbardziej wpływowych obecnie ludzi. Zwykli Ziemianie nie zdają sobie bowiem sprawy z tego jak bardzo rozwinięte są współczesne technologie. Dlaczego jednak bogacze wybierają tak ekstrawaganckie miejsce zamieszkania? Powodem mogą być nie tylko zbyt wygórowane jak na ziemskie warunku wymagania. Niektórzy uważają, że wąska grupa ludzi potajemnie trzymająca władzę od lat posiada informacje o zbliżającej się zagładzie Ziemi i buduje na Księżycu swoją własną cywilizację.

Ale uwaga, są również ludzie uważający, że Księżyc nie istnieje w ogóle! Ma on być jedynie iluzją czy też hologramem. Pewnie zastanawiacie się po co komu taki hologram. Otóż został on stworzony przez Ziemian, oczywiście tych najbardziej wpływowych. Nie od dziś mówi się, że chcą oni całkowicie przejąć kontrolę nad naszą planetą. Księżyc ma więc służyć zamaskowaniu specjalnej broni, za pomocą której bogaci wysyłają na Ziemię negatywną energię. Broń sprowadza na resztę mieszkańców choroby, nieszczęścia i depresję, przez co wiele osób popełnia samobójstwa. Ma to pomóc wąskiej grupie wpływowych ludzi w zmniejszeniu ziemskiej populacji.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.