Cyberpunk 2077: Seks z Keanu Reevesem zakazany. CD Projekt Red wydał oświadczenie

29.01.2021 16:59
Keanu Reeves Fot. Sipa USA/Sipa USA/East News

Spokojnie, to nie tak, że w ramach kontraktu z CDPR Keanu Reeves nie może już uprawiać seksu. Twórcy Cyberpunka 2077 poprosili po prostu, by moderzy nie wstawiali już modelu postaci Johnny'ego Silverhanda w miejsce zabawki seksualnej.

CD Projekt Red wydał oświadczenie w sprawie modu "Model swaps", który pozwalał graczom na podmienianie modeli postaci. Wydawca Cyberpunka 2077 zazwyczaj nie wtrąca się w modyfikacje gier, jednak postanowił zainterweniować, gdy okazało się, że gracze używają modu, by uprawiać seks z postacią, której wizerunku użyczył Keanu Reeves.

Polecamy

Keanu Reeves obiektem seksualnym w Cyberpunku 2077

Keanu Reevesa nikomu nie trzeba przedstawiać. Aktor od lat cieszy się ogromną sławą i nie może "narzekać" na brak fanek i fanów, którzy fantazjują o pikantnym tete-a-tete z gwiazdorem "Matriksa". Nieszczególnie dziwi więc, że kiedy w grze Cyberpunk 2077 pojawiła się możliwość podmianki postaci, gracze szybko zaczęli używać "Model swaps", by zaciągnąć do łóżka Keanu Reevesa. Nie przeszkadzało im nawet to, że Johnny Silverhand jest ubrany i ma głos pracownika seksualnego o nazwie "joytoy". Ważne, że modyfikacja dawała im namiastkę intymnych chwil z udziałem ulubionego gwiazdora.

Polecamy

Oświadczenie CD Projektu ws. seksu z Keanu Reevesem

Używanie postaci o twarzy Keanu Reevesa jako zabawki erotycznej nie spodobało się jednak twórcom gry. Firma CD Projekt Red pozbyła się modu, a całą zabawę skomentowała w następujący sposób:

Naszą najważniejszą zasadą dotyczącą treści tworzonych przez użytkowników, a w szczególności modów do gier, jest to, że nie mogą one szkodzić innym. W przypadku zamiany modeli, zwłaszcza tych, które występują w niedwuznacznych sytuacjach, może to być tak postrzegane przez osoby, które użyczyły nam swojego wizerunku do stworzenia postaci w Cyberpunku 2077. Dlatego tworząc fanowski content, twórcy muszą upewnić się, że mają pozwolenie od wszystkich zainteresowanych stron (którymi mogą być osoby inne niż CD PROJEKT RED). Jeśli chodzi o postaci, które wymyśliliśmy do gry, zezwalamy na ich dowolne modyfikowanie i po prostu dobrą zabawę. Jednak jeśli chodzi o modele prawdziwych ludzi, których zaprosiliśmy do udziału w grze, uprzejmie prosimy o powstrzymanie się od używania ich w każdej sytuacji, która bez ich zgody może być odebrana jako obraźliwa.
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.