Czy UFO istnieje? Pentagon stworzył biuro badające niewyjaśnione zjawiska

14.01.2022 14:41
Czy UFO istnieje? Pentagon stworzył biuro badające niewyjaśnione zjawiska Fot. shutterstock

W departamencie obrony Stanów Zjednoczonych powstało nowe biuro ds. UFO. Czym zajmuje się nowa jednostka i dlaczego powstała?

Kilka miesięcy temu Pentagon oświadczył, że zastępczyni sekretarza obrony, Kathleen Hicks nakazała utworzenie nowego organu śledczego w biurze wywiadu i bezpieczeństwa Departamentu Obrony USA. Jednostka miałaby się zająć badaniem niezidentyfikowanych obiektów latających.

Pentagon stworzył biuro badające UFO

Decyzja była spowodowana niejednoznacznymi wnioskami z tajnego raportu wywiadu USA na temat możliwego pojawiania się UFO. Jak wynikało z dokumentu, który ukazał się w czerwcu 2021, niektóre incydenty zostały wyjaśnione, jednak innych (aż 144) nie dało się rozwikłać. Wśród nich znalazły się filmy nagrane przez pilotów w pobliżu wojskowych obszarów testowych.
 

Polecamy

Nowe biuro w Pentagonie będzie badać wszelkie ślady Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Badacze będą skrupulatnie sprawdzać ich potencjalną obecność w przestrzeni powietrznej.  

Grupa powołana w celu wyjaśnienia tej tajemnicy będzie nazywała się Airborne Object Identification and Management Synchronization Group (AOIMSG).

Badacze UFO są nieufni

Fascynaci zjawisk nadprzyrodzonych i badacze UFO nie są zachwyceni pomysłem Pentagonu. Uważają, że biuro, które jest częścią Biura Podsekretarza Obrony ds. Wywiadu i Bezpieczeństwa, nie będzie do końca szczere z opinią publiczną. Organizacja non-profit Mutual UFO Network otwarcie krytykuje ten pomysł i twierdzi, że Pentagon najprawdopodobniej nie będzie ujawniać całej prawdy, na jaką natrafi w czasie swoich analiz. Liderzy Mutual UFO Network oskarżają również rząd USA o próbę ograniczenia dostępu do informacji.

Czym jest UFO?

Termin "UFO" został po raz pierwszy użyty w 1953 roku przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych. To określenie wykorzystywano do nazywania wszelkich obiektów latających, których nie dało się rozpoznać (lub zjawisk, które mogły jak obiekty latające wyglądać).

Zobacz również: CIA ujawnia szokujące dane. Polska na 7. miejscu krajów odwiedzanych przez UFO

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.