Czy chodzenie do kina w dobie koronawirusa jest bezpieczne? Epidemiolodzy są zgodni, że nie

19.08.2020 15:58
Foto: Shutterstock (zdjęcie poglądowe)|undefined Fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Amerykańscy epidemiolodzy wypowiedzieli się w kwestii otwarcia kin w dobie pandemii. 

Kina dość mocno oberwały w wyniku wybuchu pandemii koronawirusa. Choć zagrożenie nie minęło, wiele placówek zdecydowało się na wznowienie działalności przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Czy to jednak wystarczy? Amerykańscy epidemiolodzy twierdzą, że nie.

Kino w czasie koronawirusa jest niebezpieczne?

Na łamach portalu AV Club ukazało się stanowisko kilku epidemiologów, którzy zostali zapytani o bezpieczeństwo sal kinowych podczas obecnej pandemii. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że odradzają skorzystania z przyjemności obejrzenia filmów na wielkim ekranie. Profesor epidemiologi z Los Angeles, dr Anne W. Rimoin, podkreśliła, że nie ma możliwości, by było to dostatecznie bezpieczne.  

Ludzie muszą zdać sobie sprawę, że tak naprawdę nie ma scenariusza zerowego ryzyka podczas pandemii COVID-19. Radzimy ludziom, aby nie wchodzili w interakcje ludźmi spoza najbliższej rodziny lub wspólnego gospodarstwa domowego, chyba że jest to absolutnie konieczne. Należy ograniczyć zgromadzenia o licznie osób większej niż 10 w jakiejkolwiek przestrzeni i unikać obszarów zamkniętych. I zdecydowanie nie powinniście przebywać w pomieszczeniach, w których musielibyście zdjąć maskę, nawet do jedzenia. Kina łączą w sobie wszystkie te problemy.

Podobne stanowisko objął dr Abdul El-Sayed, który stwierdził, że choć kocha kino, wizyta w nim byłaby ostatnią rzeczą, na jaką by się teraz zdecydował. Poruszono również kwestię tego, że ludzie zwyczajnie nie będą się stosować do zaleceń bezpieczeństwa i m.in. zdejmować maski podczas seansów. 

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.