Gadu-Gadu wraca. Będzie połączeniem Tindera i aplikacji do wysyłania przelewów

Marcin Czajkowski
24.04.2019 12:47
gadugadug|undefined Fot. zrzut ekranu/gg.pl

Gadu-Gadu, a właściwie komunikator GG, to legenda polskiego Internetu. Co jakiś czas wypływają informacje o tym, że aplikacja szykuje wielki powrót.

Na przestrzeni ostatnich 18 lat właściciel polskiego komunikatora zmieniał się czterokrotnie - obecnie jest nim firma England.pl, która na GG ma nowy plan. Ostatnio, do aplikacji została wprowadzona funkcja losowania rozmówcy, a już zapowiadane są kolejne nowości. W przyszłości, GG ma posłużyć, między innymi, do wykonywania przelewów.

Przeczytaj także

Słoneczko GG zaświeci ponownie?

Nowy właściciel GG, England.pl, zdradził plany rewitalizacji komunikatora polskiego Forbesowi. Pojawił się też post na oficjalnym blogu aplikacji, w którym podane zostało więcej szczegółów. Romuald Remus, współwłaściciel England.pl, w wywiadzie dla Forbes powiedział:

Skarb, który pokrył się patyną, ale po rewitalizacji będzie jeszcze mocniej wszystkich zachwycał

Potem, z bloga, dowiadujemy się jeszcze:

GG to nie polski Tinder, ani Messenger, ani WhatsApp. GG będzie iść własną drogą i nie będzie podążał śladami światowych gigantów. Chcemy zachować odrębność i oryginalność.

Jakiś czas temu pojawił się nawet materiał wideo, promujący nowe funkcjonalności GG. Aplikacja wygląda na nim, mimo zaprzeczeń deweloperów, jak kopia Tindera. Główną bohaterką spotu jest kobieta podróżująca pociągiem. Korzystając z GG, losuje sobie rozmówcę, który okazuje się być atrakcyjnym mężczyzną. Widzimy wymianę zdań pomiędzy nimi. Kobieta wysyła do mężczyzny zdjęcie.

Mężczyzna, zachęcony wyglądem swojej rozmówczyni, wysiada ze swojego pociągu jadącego na Hel i dosiada się do niej. Para wspólnie podróżuje do Krakowa.

Przeczytaj także

GG jako aplikacja do wykonywania przelewów

Gadu-Gadu w swoim najlepszym okresie miało 7 milionów użytkowników. Obecnie, do komunikatora codziennie loguje się około miliona osób, a GG musiało oddać pałeczkę pierwszeństwa chociażby Messengerowi. Nowe funkcjonalności mają sprawić, że słoneczko GG zaświeci ponownie, a jedną z nich jest możliwość wykonywania przelewów.

Nowi właściciele komunikatora, England.pl, zamierzają wykorzystać swoje fintechowe doświadczenie, aby zaimplementować odpowiednie funkcje w GG. Czy to uratuje komunikator? Zobaczymy.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.