Gérard Depardieu zgwałcił 22-latkę? Rozpoczęło się śledztwo w tej sprawie

Sergiusz Kurczuk
31.08.2018 14:56
Gérard Depardieu zgwałcił 22-latkę? Rozpoczęło się śledztwo w tej sprawie Fot. PAP/EPA

Gérard Depardieu został oskarżony o gwałt na 22-letniej francuskiej aktorce. Co wykaże śledztwo?

Gérard Depardieu odpowie przed przedstawicielami prawa w sprawie ataku na 22-letnią kobietę. 69-latek został oskarżony o gwałt. We Francji wybuchł ogromny skandal, ponieważ Depardieu jest uznawany, za najsłynniejszego żyjącego aktora tego kraju. 

Gérard Depardieu zgwałcił 22-latkę?

Informacje na temat sprawy podała agencja prasowa AFP. Do przestępstwa miało dojść w lipcu 2018 roku. Rzekoma ofiara Depardieu nie doniosła o gwałcie mediom, tylko zgłosiła się na posterunek policji w mieście Lambesc 27 sierpnia 2018 roku, opisując szczegółowo całe zajście. Nie podano personaliów ofiary, ale zdradzono jej wiek i zawód. Kobieta również jest aktorką i znała Depardieu przed opisywanym przez siebie gwałtem. Do ataku miało dojść w domu gwiazdora. Policja wzięła zeznania aktorki na poważnie i rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Skandal skomentował prawnik Depardieu w rozmowie z francuskim kanałem telewizyjnym BFMTV. Hervé Temime zaprzeczył, że sytuacja miała miejsce. 

Miałem długie spotkanie z Gérardem Depardieu i jestem absolutnie przekonany, że zostanie uznany niewinnym.

Przytoczył też słowa oskarżonego, który stwierdził, że jest „wstrząśnięty”, a przypisywany mu czyn narusza wszystko „kim jest i co szanuje”. Śledczy zbierają informacje dotyczące sprawy. Na razie nie wiadomo, w którą stronę potoczy się śledztwo. 

Depardieu jest jednym z najsłynniejszych aktorów Francji. Zagrał między innymi w filmach „Hrabia Monte Christo”, „Cyrano de Bergerac” czy „Zielona karta”. Mimo tego ostatnio rzadko pojawia się na ekranie. W 2018 roku wystąpił jedynie w komediodramacie „Amoureux de ma femme”. W 2019 roku zobaczymy go w filmie akcji „The Blue Mauritius”. Kilka lat temu wzbudził kontrowersje, przyjmując w roku 2013 obywatelstwo Rosji i publicznie występując u boku Władimira Putina

Jak zakończy się sprawa oskarżenia aktora o gwałt? Przekonamy się wkrótce. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.