Gwiazda k-popu skazana na 3 lata więzienia za stręczycielstwo. Wokalista organizował prostytutki dla biznesmenów

16.08.2021 10:45
Seungri skazany na 3 lata więzienia Fot. JUNG YEON-JE/AFP/East News

Były muzyk grupy Big Bang spędzi 3 lata za kratkami za stręczycielstwo. Udowodniono mu również m.in. nielegalny hazard.

To zdecydowanie jeden z największych skandali w historii k-popu. Seungri, były wokalista niezwykle popularnego zespołu Big Bang został skazany na 3 lata więzienia. Sprawa ciągnęła się kilka lat i w 2019 roku muzyk odszedł z zespołu z powodu skandalu związanego z jego klubem Burning Sun. Co udowodniono gwieździe k-popu?

Polecamy

Seungri został skazany na 3 lata więzienia za stręczycielstwo. Gwiazda Big Bang twierdzi, że jest niewinna

Na początku 2020 roku byłemu już wokaliście grupy Big Bang postawiono zarzut stręczycielstwa. Muzyk miał nielegalnie organizować usługi seksualne dla biznesmenów z Japonii, Hongkongu oraz Tajwanu w swoim klubie nocnym w stolicy Korei Południowej. Do tych zdarzeń miało dojść w latach 2015-2016.

Sąd wojskowy wydał wyrok 12 sierpnia 2021. Seungri spędzi 3 lata w więzieniu za organizowanie prostytutek dla zagranicznych biznesmenów. Co więcej muzykowi udowodniono defraudację funduszy z klubu, naruszenie przepisów dotyczących wymiany walut oraz nielegalny hazard. Oprócz więzienia Seungri został ukarany grzywną 1,15 miliarda wonów (niecałe 4 mln złotych). Wokalista cały czas utrzymywał, że jest niewinny. Od razu po wydaniu wyroku, muzyk został aresztowany, ponieważ istniało ryzyko, że podejmie się ucieczki. W połowie września Seungri miał odbyć obowiązkową służbę wojskową, ale z powodu wyroku najbliższe lata spędzi w więzieniu.

Zespół Big Bang powstał w 2006 roku i niejednokrotnie media określały grupę mianem "największego boysbandu na świecie". Popularność zespołu przyczyniła się w popularyzacji k-popu i Big Bang może pochwalić się mianem jednego z koreańskich zespołów z największą liczbą sprzedanych albumów. Są pod skrzydłami wytwórni YG Entertainment, której połowa dochodów pochodzi właśnie z działalności Big Bang.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.