"Jagiellonowie" zastąpią "Koronę królów". Co wiemy o nowej produkcji TVP?

16.08.2021 13:35
"Jagiellonowie" zastąpią "Koronę królów". Co wiemy o nowej produkcji TVP? Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Polska odpowiedź na "Grę o tron", czyli serial "Korona królów" nie doczeka się kontynuacji? Zamiast niego Telewizja Polska w 2022 roku pokaże telenowelę historyczną "Jagiellonowie".

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o serialu "Korona królów", zapowiadano, że będzie to polska odpowiedź na "Grę o tron". Historyczna opera mydlana TVP zyskała ogromne grono wiernych widzów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prawa do emisji "Korony królów" nabyły telewizje m.in. z Węgier i Japonii.

"Jagiellonowie" zastąpią "Koronę królów"

"Korona królów" opowiadała o losach monarchii w Polsce pod panowaniem kolejno: ostatnich Piastów, Andegawenów i pierwszych Jagiellonów w XIV wieku. Nowy serial zapowiadany przez Telewizję Polską ma rozpocząć się na początku panowania Władysława Jagiełły.

Polecamy

Jak donosi serwis Press.pl, serial "Jagiellonowie" nie będzie kontynuacją "Korony królów". Nowa produkcja będzie miała inny sposób prowadzenia narracji i zupełnie inną obsadę.

Z naszych informacji wynika, że "Jagiellonowie" nie będą wprost kontynuacją "Korony królów", pokazywanej od stycznia 2018 do października 2020 roku. Będzie nowa obsada i nieco inna dynamika prowadzenia narracji.

- powiedział serwisowi jeden z rozmówców z TVP.

TVP1 wyemitowała trzy serie "Korony królów" oraz cztery odcinki specjalne.

Źródło: Press.pl

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.