17-letni chłopak założył jedną z najpopularniejszych stron na temat koronawirusa

01.04.2020 10:11
17-letni chłopak założył jedną z najpopularniejszych stron na temat koronawirusa Fot. shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Poznajcie Aviego Schiffmana, 17-latka odpowiedzialnego za stronę internetową ncov2019.live, jeden z najpopularniejszych portali w dobie koronawirusa, który śledzi działanie wirusa na całym świecie.

Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o COVID-19, 17-latek z Seattle chciał się dowiedzieć na temat wirusa jak najwięcej. Sam przyznał w rozmowie z Aish.com, że było to dość trudne - nastolatek wchodził na strony internetowe chińskiego rządu i sam tłumaczył sobie wiadomości. Z tego powodu postanowił założyć własny portal, który będzie się zajmował śledzeniem choroby i wirusa na całym świecie.

17-latek stworzył jedną z najpopularniejszych stron o koronawirusie

Strona internetowa ncov2019.live jest obecnie jednym z najpopularniejszych portali śledzących bieżącą liczbę zakażonych koronawirusem.

Avi mieszka ze swoimi rodzicami i młodszym rodzeństwem w żydowskim sąsiedztwie nieopodal Seattle. Jak sam przyznaje, programowaniem i tworzeniem kodów zajmuje się od około 10 lat, co jest według niego "szalone", ponieważ ma dopiero 17 lat. Nastolatek sam się wszystkiego nauczył z pomocą internetowych poradników wideo i pisanych, dzięki czemu teraz potrafi tworzyć programy i strony internetowe.

strona Fot. foto: kadr ze strony ncov2019.live
Przeczytaj także

Jego największe dzieło wystartowało w styczniu 2020 roku i do tej pory zgromadziło już 250 milionów odsłon. Jak sam przyznaje w rozmowie z Aish.com, stronę dziennie odwiedza około 25 milionów nowych użytkowników z całego świata - nawet z Grenlandii. Połowa z nich to mieszkańcy USA, pozostałą liczbę nabijają ludzie z reszty świata.

Na stronie nie ma reklam, chociaż tak popularne miejsce mogłoby przynieść Aviemu ogromne przychody. Nastolatek nie chce jednak "zaśmiecać strony" niepotrzebnymi rzeczami i stawia na bycie przyjaznym użytkownikowi - według niego ludzie nie lubią bowiem reklam. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.